| DigBick a întrebat:

Care este cel mai rapid browser?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Studiile spun ca cel mai rapid browser e Chrome. Eu judec in felul urmator - Chrome lucreaza perfect cu contul tau Google asa ca tot ce salvezi - parole si chiar bookmarks, se salveaza si pe server si apoi chit ca instalezi windows-ul din nou, la reinstalarea Chrome poti sa il ai fix la fel cum l-ai avut pana atunci inclusiv cu addonurile instalate - addblock etc. Unde mai pui ca include din start pluginuri ca flash player.

Apoi Chrome e singurul care dupa o inchidere brusca iti aduce inapoi taburile deschise, in aproape toate cazurile, ceea ce in cazul Firefox e un continuu risc iar Opera nici nu cred ca are astfel de capacitati.

Opera reactioneaza deja mult prea prost la mai mult de 10 taburi deschise simultan asa ca am renuntat la Opera de mai bine de 5 ani.

6 răspunsuri:
| Nero a răspuns:

Recomand Mozilla Firefox (are antivirus incorporat) si o groaza de aplicatii care iti fac viata mai usoara.
http://www.mozilla.org/ro/firefox/new/

| Liviu a răspuns:

Personal... folosesc mozila fire fox.Mi se pare mai ok, poti schimba ipp usor, imi e mai usor sa instalez pluginuri.Adblock face viata usoara cand te uiti pe site-uri care au reclame multe.(cei drept nu blocheaza tot, dar 80% o face) Cat despre intrebarea ta.Suna cam asa...
Care e cea mai buna masina.
Toti vor spune ca accea masina care o au ei e happy parerea mea e ca cel mai bun browser e cel cu care te descurci cel mai usor(:

| Wøodenpints a răspuns:

Eu am Opera și merge ca-n filme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de sistem.Chrome consuma ceva resurse si RAM.Pentru un pc mai slabut eu recomand Mozila Firefox.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mozilla Firefox.

| Aimee33 a răspuns:

Mozzila Firefox