| shtephie a întrebat:

Care este pentru voi cel mai frumos nume? Si de ce? Ce semnificatie are?

Răspuns Câştigător
| Adredemesconf a răspuns:

Stefania, cu siguranta:X
S-a nascut acum o saptamana noua mea verisoara si o s-o cheme stefania:Xce frumoos!:*
Nu stiu ce semnifica pe internet dar mie imi semnifica puritate si armoniehappy
Te pup:*
O zi bunahappy!

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Alexandru si Lorena mi se pare doua nume deosebite.

| AnaEindragostita a răspuns:

Ana in italia numele Anna inseamna ca un fel de libertate si + asa ma cheama si ma cheama si maria

| Drums a răspuns:

Pentru mine,
cel mai frumos nume este Maria.
in primul rand pentru ca este numele mamei mele, pe care o respect si o admir.
este un nume sfant, FECIOARA MARIA.
P.S.am o colega in clasa cu numele maria pe care nu o suport deloc. dar asta este pana la urma sufletul nu se schimba dupa numewinking
pupsmug

| kiss1 a răspuns:

Buna'
Cel mai frumos nume din punctul meu de vedere este Cristina(deoarece inseamna Christos), e ceva unik, inseamna ceva deosebit si in acelasi timp este un nume foarte la,, moda,,.

| MBG a răspuns:

Cristian=Urmasul lui Hristos... e preferatul meu pentru ca eu tin din tot sufletul si din toata inima la Dumnezeu...Si de fata Kateline se citeste cheitlin habar nu am ce inseamna dar cand spui kateline parca ai spune cap iar eu iubesc mult animalele big grin

| Eclipse_8761 a răspuns:

Ariana ~ e de origine greaca si inseamna pur, sfantbig grin Mi se pare cel mai frumos nume de fata si chiar intentionez in cazul in care voi avea o fetita sa o numesc asa...
Raisa ~ e rusesc si inseamna trandafir :X Asa o cheama pe bestfrienda mea:X

| sherlynn a răspuns:

De fata imi place foarte mult Vanessa, Raisa si Nicole chiar daca nu stiu semnificatsia thinking
Si de baiat imi place AndreasS care inseamna luptator Antonio, Dragan, MatiaSs, CaiuSs

| Mihai03 a răspuns:

Ale mele happy Dragoş = dragoste si Mihai=Mi kael= Cine este ca Dumnezeu tongue

| MichaelJosephJackson a răspuns:

Mihai03 se scrie Michael nu Mikaelhappy si numele meu preferat este Michaelbig grinwho is like God?(Michael):Xhappy

| MichaelJosephJackson a răspuns:

Tu, cand spui Michael te gandesti la Michael Jackson, ei bine eu nu m-a gandesc la Michael Jackson, ci la ce spune el ca este. Peter Pan. Un suflet de copil in trupul unui adult. O persoana deosebita. Pentru mine Michael inseamna multe alte cuvinte. Dar imi cer scuze ca am vorbit despre el unde nu trebuia. Imi pare rauhappy Peace! S-a fiti iubiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teodora, adica darul lui Dumnezeu! Pentru ca mi-e fiinta cea mai draga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion. Pentru ca e simplu si plin de semnificatii binecunoscute. Nu in ultimul rand suna bine. Sigur, daca n-ar exista Nelu, Ionut, Ionel, Nutu si alte porcarii de astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate numele sunt frumoase.Toate au o semnificatie.
Dar in momentul in care rostesc numele de Michael ma gandesc la acea persoana care a murit, dar care a ajutat copii saraci, bolnavi...
Cand zic "Michael" ma gandesc la Michael Jackson. Dar la fel de mult imi plac si numele copiilor lui; PAris, Prince, Prince al II-lea (Blanket).
Defaft...nu cred ca conteaza foarte mult numele.MAi mult conteaza sufletul acelei persoane.

| manke a răspuns:

Maria ( cea indragita, cea iubita )
explicatia aici http://prenumelepotrivit.ro/maria-2/