| larisalary12 a întrebat:

Care este primul lucru pe care il faceti dimineata cand va treziti?

29 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Inviorare de dimineata: ma apar de "atacul" catelusei care, desi n-am deschis ochii, face curse peste mine si pe langa mine, incearca, cu botul, sa-mi deschida ochii si sa ma dea jos din pat!

| larisalary12 explică (pentru anad):

Cat e dragut!

| larisalary12 explică (pentru anad):

De*

| positivity a răspuns:

De cele mai multe ori, atunci când mă trezesc mă uit la ceas! Să văd dacă mă pot culca înapoi, sau dacă e prea târziu și trebuie să mă apuc de lucrurile ce trebuie făcute în acea zi!

| darrio2007 a răspuns:

Deschid ochii.

| mona a răspuns:

Imi beau cafeaua

| MadRaven a răspuns:

Mă culc la loc laughing
Tu?

| larisalary12 explică (pentru MadRaven):

Aprind televizorul

| Sofer a răspuns:

Imi beau cafeaua.

| zurick a răspuns:

Încerc să mă culc înapoi, dar nu mă lasă niște oameni laughing

| Grimmjow69 a răspuns:

Ma uit cat este ceasul.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Imi fac patul, mananc, iar apoi ma apuc de teme sa le termin si apoi invat.

| SimonaCristina a răspuns:

Dau cu caesul desteptator de pereti ( cred ca pana acum am schimbat vreo 50 de ceasuri.laughing
Sau ma joc cu cainele meu, un rottweiler micut si dragalas... happy

| larisalary12 explică (pentru SimonaCristina):

Draguta partea cu al tau catel, dar aia cu ceasul nu prea

| SimonaCristina a răspuns (pentru larisalary12):

Crezi ca am vorbit serios in legatura cu cele ''50 de ceasuri''?! laughing
Chiar nu stiu de ce, chiar daca mereu il arunc incolo si incoace, ceasul meu tot intact ramane...laughing

| larisalary12 explică (pentru SimonaCristina):

Pai doar nu am crezut ca ai schimbat 50 de ceasuri pana acum, deci ai un ceas rezistent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă scol din pat.

| larisalary12 explică (pentru anonim_4396):

Aha, eu deschid ochii atunci cand ma trezesc. asta e primul lucru

| anonim_4396 a răspuns (pentru larisalary12):

Eu când mă trezesc deschid şi ochii simultan...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei imi pun ceasul de la telefon sa sune la 6, ma trezesc, apoi mai dorm pana la 7-7:30.

| Madayna a răspuns:

Merg la baie.

| Zatharra a răspuns:

Beau un pahar cu apă.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Dimineata cand ma scol dau o laba de control.

| larisalary12 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Pai tu duci traditia mai departe, faci copii la laba trista

| PVAAVU a răspuns:

Ma,nu stiu, oare ce fac? rolling on the floor
Glumeam.

| st3amgam3r a răspuns:

Eu nu ma trezesc dimineata big grin, dar cand ma trezesc (pe la pranz) deschid calculatorul si nu mai plec dupa scaun happy

| larisalary12 explică (pentru st3amgam3r):

Vezi, exact din cauza asta nu mai stim noi sa ne bucuram de lucrurile marunte care ar trebui sa ne faca ziua mai buna

| Valy93 a răspuns:

Ma bucur, deoarece in fiecare dimineata cand deschidem ochii, este un miracol. Nu se stie niciodata cand nu vei mai apuca a 2-a zi.

| lexybelle a răspuns:

Deschid ochii-ma uit la ora-ma scol din pat-merg la baie-imi fac patul...