| chiftelutacrocanta a întrebat:

Care este viziunea ta asupra lumii?

3 răspunsuri:
| Dugalle a răspuns:

Lume? Care lume? Te referi la oameni?

Nu mai exista oameni, exista doar resursa umana. Suntem niste resurse.

| OmniSpirit a răspuns:

Traim intr-o ferma planetara in care se reflecta ignoranta umana asupra naturii si cum se trateaza animalele.
In care niste fiinte mai avansate intelectual controleaza elita mondiala sa creeze o atmosfera de hipnoza de normalitate. Cand nu este chiar asa.
O lume in care de la nastere traiesti in miciuni si trebuie sa faci parte din turma iar daca nu urmezi " istoria si traditia" esti o problema pentru societate.
O lume in care omul a devenit total hipnotizat si dependent de tehnologie si a uitat sa sarute mana cel hraneste. Au uitat sa iubeasca...

Lipsa de iubire a atras tristetea si suferinta pe aceasta planeta atragand din afara ei fiinte ce au aceeasi stil de a trai: Control si dominatie prin frica.

Sper sa apuc ziua pe acest pamant cand Libertatea si Iubirea sunt lege si nu frica si ura.