| byank1000 a întrebat:

Care imi explica si mie detaliat cum se foloseste Twitter-ul? si cum il pot schimba in romana? pls :*

Răspuns Câştigător
| Evaa a răspuns:

Deci twitter este ca un fel de blog, pe care postezi mesaje de maxim 140 de caractere, in care poti sa zici cum ti-a fost ziua, ce faci in momentul asta, ce ai de gand sa faci etc. dar poti sa si vorbesti cu altii sau sa pomenesti de ei in mesaje (scriind: @nickname si mesajul alaturi), sa grupezi tweeturile tale folosind hashtags (de forma #hashtag; exemplu: #nowplaying lady gaga - bad romance; cele mai folosite hashtags de pe twitter, alaturi de cele mai folosite cuvinte, apar la trending topics).

retweet se foloseste cand gasesti un tweet interesant sau care ar putea sa-i intereseze pe altii. dai retweet pentru ca toti followerii tai (care iti vad tweeturile pe pagina lor "home") sa-l vada.

funda?

1 răspuns:
| byank1000 explică:

Ms, am inteles :* funda, funda...