| AlexDorinel a întrebat:

Care mai e viteza medie a CFR?
Ideea e ca n-am mai mers cu un tren de 10 ani. Nici nu stiu cum mai arata un tren.

23 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mai încet decât un șofer laughing

| gabicoo a răspuns:

Nu-ți recomand să mergi cu trenul!

| 1234568807 a răspuns (pentru gabicoo):

Dar de ce? Eu merg cu trenul in fiecare an si nu vad nimic rau in asta, chiar imi place

| alina2k18 a răspuns:

Am mers cu tren privat Bucuresti Constanta.
Aer conditionat, curat, frumos.
Mers si cu Cfr la cls I si tot multumita am fost.
Facut 1ora si 55minutewinking ca a fost fara opriri.

| Lukasssz a răspuns:

Mai mult sta decat merge.

| Vântulalb a răspuns:

Eu nu am circulat de o saptamana. Dar surprizele sunt zilnice. Din ce in ce mai incet. Totul din cauza liniei (sinelor) veche "de peste 50 de ani". Dar nu spun ce au facut de 30 de ani de cand s-a schimbat regimul. De ce circula pe aceleasi sine puse de comunisti?

| chuckmanson a răspuns:

Suficient de încet cât sa te facă să înnebunești repede și permanent.

| 09Ioana09 a răspuns:

Am fost cu trenul acum o luna.40 km pe care i-a parcurs in aproape 2 ore.

| NicolaeP a răspuns:

Undeva la 40-50km/h dar în unele zone ajunge și la 100. Sincer îmi este dor sa merg cu un tren este ceva unic

| Vasilicamosbatran a răspuns (pentru NicolaeP):

Daca ai stii ce Jeg e intr-un tren Cfr, te-ai razgandi

| NicolaeP a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Știu prea bine dar calatoria este plăcută și foarte, foarte lunga. Cat despre mizerie, aici contează educația fiecăruia, fiecare putem participa și educa le ceilalti

| Alverto a răspuns (pentru NicolaeP):

100? Niciodată CFR nu a ajuns la 100 și nu va ajunge.
Și când mă gândesc că în Japonia deja se circulă în tren cu peste 250/h

| Vasilicamosbatran a răspuns (pentru Alverto):

600, nu 250

| Alverto a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Am spus peste 250

Răspuns utilizator avertizat
| 1234568807 a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Si de ce e jeg? Nu tot din cauza nesimtitilor care lasa gunoaie peste tot si fac baile infecte? Dupa aia se plang studentii ca nu mai au gratuitate, normal ca nu mai au

| Alverto a răspuns (pentru AlexDorinel):

Felicitari, ai trecut clasa a 2-a

| Razvan1000 a răspuns (pentru NicolaeP):

Depinde ce intelegi prin "unic". Eu am fost cu trenul de cateva ori de la cfr da are momente cand zici ca ii mocanita. Trenuri invechite, la wc ii deplorabil in cele mai multe cazuri...

| Vântulalb a răspuns (pentru Alverto):

Niciodata? Sau si tu rezumi istoria de la revolutie incoace? Inainte de 1989 eu circulam cu trenuri care aveau viteza si de 160 km/h.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Alverto):

Ajunge la 100km/h... dar sunt de acord cu tine, distantele pe care face asta sunt asa de mici ca e ca si cum nu ar fi

viteza cfr e foarte mica pentru ca in ultimii 50 de ani s-au renovat 3-4% din infrastructura, si sunt zone unde se merge cu 7-8km/g pe ora si TOT deraiaza trenuri

| Alverto a răspuns (pentru Vântulalb):

Cum se poate? S-au înlocuit trenurile acelea cu absurdul asta de azi sau cum se face?

| Vântulalb a răspuns (pentru Alverto):

Nu. E vorba de sine cum am spus mai sus. Nu au fost nici macar intretinute, nicidecum inlocuite. Asa ca apar probleme care obliga mecanicii sa circule cu viteza redusa.

| AnoniM3105 a răspuns:

Circulă foarte greu, nu cred ca viteza ajunge la 100 km/h.