| Atechan a întrebat:

Care raspunde corect la uratoarele intrebari despre Avatar, the last airbender(serialul de pe Nick) funda;

1. Cati ani a stat avatarul pierdut in ice-berg?

2Cum il chema pe calugarul care-l invata pe Aang?

3.Cum se numea cel care a fost maiestrul de stapanire a apei al Katarei?

4.Cum se numeste a II-a carte(apa/foc/pamant)?

5.Cum se umeau cele 2 animale ale lui Aang?

6.De la cine are Zuko cictricea?

7.Care este capitala regatuli pamantului?

8. Din ce templu al aerului vine Aang?

9. Unde s-au nascut Katara si Sokka?

10.Cine era Azula?

11.Al carui nume il purta Azulla?

12.Care erau prietenele Azulei (cu care facea echipa oentru a-l prinde pe avatar)?

13. Cum il chema pe cel care a pornit razboiul?

14. Dupa cine s-a denumit orasul Omma Shu?

15.Cum s-a redenumit Omma Shu cand Azulla l-a cucerit?

Cam atat. Nu stiu de ce am pus intrebarea asta dar chiar vreau sa stiu daca este cineva un fan la fel de mare ca mine.

Răspuns Câştigător
| shippo3313 a răspuns:

Ma lasi sa iti spun ceva despre filmul tau "original". A aparut cu doi ani dupa ce s-a incheiat serialul, si din cauza lui James Cameron, creatorii nu au mai putut adauga in titlul noului seria cuvantul Avatar.

Si inca ceva despre faza cu 9-10 ani, cunosc multe persoane de oe tumblr (un site de bloguri ) care se uitat la avatar si la legend of korra, si majoritatea au peste 16 ani.

8 răspunsuri:
| shippo3313 a răspuns:

Usoooor
1. 100 de ani
2. gyatso
3. paku (care e un misogin )
4. pamant
5. appa si momo
6. tatal lui (cea mai imorala fiinta)
7. Ba Sing Se
8. cel de sud din cate tin eu minte
9. tribul de sud al apei
10. sora lui Zuko
11. al bunicului ei lordul focului Azulon
12. Ty Lee si Mai
13. Sozin
14. dupa primii stapanitori ai pamantului Omma si Shu
15. pe asta o stiu numai in engleza ca eu pe dolce nu pre m-am uitat in romana "The New Ozai" (stiu ca traducerea pare simpla, numai ca nu stiu daca a fost tradus cuvant cu cuvant )

| REXX a răspuns:

Banuiesc ca dopa intrebari ai vreo 9-10 ani. A da si ce imi pasa mie de desenul Avatar de pe postul de desene animate Nick cand eu am vazut filmul original?

| Atechan explică (pentru REXX):

Ca sa stii am 15, si nu te am intrebat eu nimic de genu' daca iti pasa sau nu. chiar nu era neaparat sa raspuzi la asta stii? + sa stii ca filmul nu are nici o legatura cu serialul. doar pentru ca are un nume identic nu inseamna ca e la fel. si ce vot ai vrea sa-ti dau? stupid sau nefolositor? straight face Incearca mai putin cu criticiile pe viitor ca nu o sa te ajute cu nimic.

| Atechan explică (pentru shippo3313):

Muuultumeeesc! cineva care ma intelege si a si raspuns corect la toate intrebarile!? WoW, dar sincer cred ca o sa ti dau funda la comentariul al 2 lea big grin Merci de raspuns!
PS: stii cumva daca a aparut The Legend of Korra sau cand apare?

| shippo3313 a răspuns (pentru REXX):

Ma lasi sa iti spun ceva despre filmul tau "original". A aparut cu doi ani dupa ce s-a incheiat serialul, si din cauza lui James Cameron, creatorii nu au mai putut adauga in titlul noului seria cuvantul Avatar.

Si inca ceva despre faza cu 9-10 ani, cunosc multe persoane de oe tumblr (un site de bloguri ) care se uitat la avatar si la legend of korra, si majoritatea au peste 16 ani.

| KATARAandAANG a răspuns:

1. 100
2.Gheratsio
3.Maestrul Pakkou
4. Pămînt
5. Aappa și Mommo
6.de la tatăl său
7.Basinc Se
8. Din templul de aer de Sud
9.În insulele de apă de Nord
10.Sora lui Zuko
12. Ty Lee și May
13.Nu-mi amintesc numele dar pot să spun că era la început prieten cu avatarul Rokku.
14. După numele a doi îndrăgostiți care au creat cu ajutorul puterii pămîntului niște tuneluri unde se întîlneau.
15.Mi se pare că Azay.
Apropo, ai găsit un fan la fel de mare ca tine :3

| cosminvalentinraducanu a răspuns:

1)100
2)Giato
3)Paku
4)aer
5)appa si momo
6)de la tatal lui, Ozai
7)BA SING SE
8)din cel de nord
9)in polul sud
10)sora lui zuko si fica lui ozai
11)a bunicului ei, azulon
12)Mai si Ty Lee
13)sozin
14)dupa iubitii din labirinturi, Omma si Shu
15)orasul noului ozai

| Kilerrr a răspuns:

1 :100 ani2:parca guru3:nu stiu4:apa5:apa si mom si atat stiu big grin

| Puscasu_Ecaterina_1993 a răspuns:

Stiu ceva despre Le Legenda Korra si stiu ca a inceput in anul 2012 cu primul sezonul si dupa cu al doilea, al treilea, al patrulea si va incepe si cu 5 sezon in 2017. Cam asa stiu eu