| CryLulu a întrebat:

Care sunt șansele ca în sesiunea din toamnă să mai fie locuri libere în facultăți? Având totuși o medie peste 8 (buget/taxă)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu sunt sanse. Numai sa nu aplici la facultati foarte cautate unde mediile sunt foarte mari. La bugeti sansele tale merg spre 0 sa mai prinzi loc in toamna. Acum au fost redistribuiri si cei de la taxa au mai trecut pe locurile bugetate. Numai daca nu au fost suficinti studenti au mai ramas locuri la buget sau daca vor face alte locuri noi pentru toamna dar slabe sanse.
La taxa mai mult ca sigur casesti locuri la orice facultate. Ei pe asta se bazeaza, sa plateasca studentul cat de mult poate (taxa anuala, examene picate, inscrieri, reinscrieri etc). Din asta isi iau grosul banilor. Deci daca te tine buzunarul sigur prinzi un loc la taxa.