| anonim_4396 a întrebat:

Care vi se par cele mai interesante cuvinte din limba romana?

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Da.
Vreau.
Să-ți.
Fac.
Sex.
Oral.

Cam astea ar fi.

| Darkmagic a răspuns:

Hmm...
Interesante sunt multe, depinde din ce punct de vedere le doresti...
Am sa scriu cateva cu litere de tipar, mie imi par interesante prin constructie.

ERBACEE - grupul EE.
OM - numarul de litere dintre sing. & plural.
ABCES - grupul BC
SILICOZA - o varianta a cuvantului Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza.
NTUR - o interjectie, cred ca este unica scapare a jucatorilor de "Fazan". happy
ELEVELE, MINIM, ROTITOR, REVER, CALABALAC, - aici ghicesti singur de ce...
GASTROPILORODUODENOJEJUNOSTOMIE - (nu sunt sigur ca l-am scris corect) - dificil de pronuntat.

Ma opresc aici, am hipopotomonstrosecvipedaliofobie. big grin