| HarryPotterandGinnyWeasley a întrebat:

Care volum Harry Potter v-a plăcut cel mai mult?
Cui scrie și denumirea volumului dar și puțină descriere din volum dau funda!

5 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Cred că mi'au plăcut toate, în egală măsură. Fiecare volum a avut de toate din plin, cu fiecare pagină intram tot mai mult şi mai adânc în acea lume şi descopeream tot mai mult din viziunea autoarei. Nu cred că pot alege unul preferat. Dar ţie, care ţi'a (u) plăcut?

| HarryPotterandGinnyWeasley explică (pentru Fridăm):

Mie mi-au plăcut cel mai mult volumele:
Harry Potter și Ordinul Pheonix( îl sărută Ginny)
Harry Potter și Prințul semipur( aproape că am plâns că a murit Dumbledore)
Harry Potter și Talismanele Morții( aproape că am plâns când au murit Fred, Tonsk și Lupin; mi-a plăcut momentul când toți au crezut că Harry este mort și deoarece spune ce se petrece peste 19 ani: că au familii fericite)

| HarryPotterandGinnyWeasley explică (pentru Fridăm):

Mie mi-au plăcut cel mai mult volumele:
Harry Potter și Ordinul Pheonix( îl sărută Ginny)
Harry Potter și Prințul semipur( aproape că am plâns că a murit Dumbledore)
Harry Potter și Talismanele Morții( aproape că am plâns când au murit Fred, Tonsk și Lupin; mi-a plăcut momentul când toți au crezut că Harry este mort și deoarece spune ce se petrece peste 19 ani: că au familii fericite).

| Fridăm a răspuns (pentru HarryPotterandGinnyWeasley):

Da, au fost destule momente triste, dar altfel era mai plictisitor. Autoarea a îmbinat destul de frumos elementele. E o serie destul de reuşită happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cel mai mult mi-a placut volumul Harry Potter si Piatra filosofala.
Este despre o piatra care iti poate da tinerete vesnica.Harry vrea sa o ia, dar nu sa o si foloseasca.
Pe parcursul cartii, se mai intampla si lucruri emotionante...De exemplu, este vorba despre o oglinda care iti arata visurile. Harry Potter se vedea alaturi de parintii sai, prietenul sau se vedea cel mai mare capitan, iar Hermione se vedea cea mai mare vrajitoare.
Pana la urma, piatra este distrusa.
Distractie placuta la citit!happy