| SorinelF86 a întrebat:

Cat crezi ca ai rezista in cazul unui atentat/razboi fara apa la robinet si fara curent electric?

19 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Până m-ar ucide o bombă.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai apa de la robinet e groaznica, nu beau, asa ca asta n-ar fi o problema. Suntem dependenti de curent electric, va fi greu la inceput, dar omul e adaptabil, plus ca stamosii nu beneficiau de asa ceva, se poate trai si fara.

| RAY a răspuns:

Da

| LoveSleep a răspuns:

De-abia aștept.

| SorinelF86 explică (pentru LoveSleep):

Care parte?

| LoveSleep a răspuns (pentru SorinelF86):

Tot ce tine de 'război'.

| R0R0 a răspuns:

Hmm .....Nu stiu.
Asta ar insemna sa traiesc in păduri, si sa beau apa de la izvor laughing
Asta in cazul fericit.

| SorinelF86 explică (pentru R0R0):

De preferat sa ai un izvor in apropiere big grin

| R0R0 a răspuns (pentru SorinelF86):

Eh,găsim! laughing
Tu ce ai face?

| SorinelF86 explică (pentru R0R0):

Imi place sa cred ca m-as putea adapta big grin

| R0R0 a răspuns (pentru SorinelF86):

Și mie laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Fara electricitate poti rezista, fara apa, nu! Apa este vitala organismului.
Cred ca maxim 3 zile!

| gemeni6226 a răspuns:

O zi, in rest m-as imbolnavi psihic, nu suport lipsurile.

| SergiuBoss11 a răspuns:

In cazul unui razboi, nu cred ca vei muri din cauza lipsei de apa sau lipsei curentului electric.cand va intra un soldat si-ti va da mare capac dupa ceafa, te va trimite direct pe lumea cealalta.
atentatele vizeaza oameni, nu surse de apa si electricitate.

| Aberdeen a răspuns:

Bineînțeles că fără electricitate nu ar fi la fel de greu ca fără apa de la robinet. Ar fi o variantă mai degrabă fântânile, (cum izvoarele nu se găsesc la orice pas). laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Pe lumea cealaltă '' ai de toate, nu îți lipsește nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi,romanii,nici nu avem educatia si nici banii suficienti pentru a ne face provizii pentru aceste situatii. Putem doar sa ne rugam sa nu se intample nimic atat de ingrozitor.De asta mi-am marit beciul, am in el muraturi, gemuri, zacusca si vin.Da, azi o sa mai adaug si cateva baterii pentru lanterna si hartia igienica.Ma gandesc intens si la damigeana de tuica de pruna, apa... nu-i buna nici in cizme.Sa sap si un tunel pana la izvor? Poate vreau sa ma spal pe fata, de asta ziclaughing

| TheFragranceMaster a răspuns:

O eternitate.

| Адина a răspuns:

O secundă. :'(