| MoOmOshIkA a întrebat:

Cit de importanti sunt banii pentru voi? cel mai bun raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Eu cred ca banii sunt importanti pentru toata lumea... nu luam in seama treaba ca banii nu aduc fericirea sau dumnezeu stie ce alte aberatii. Iti dau un exemplu de zi cu zi. Am avut acu cateva saptamani o masea sparta, m-au luat durerile pe sus, am facut un abces, pur si simplu nu am avut niciun ban sa imi pot cumpara medicamente da barem sa mai merg la medic? cand o vizita la stomatolog fara 100 de lei nu o rezolvi. La urma urmei banii sunt necesari ori cat de putini sau multi sunt. N-ai bani nu poti sa iti iei o paine, nu poti sa traiesti, nu iti poti plati impozitul la o locuinta, da sa mai stai in chirie sau ceva. Vrei o familie, un copil? iti trebuie bani daca n-ai bani cu ce il intretii cu ce il cresti, ce-i dai sa manance?! Numai traim in epoca de piatra cand mergeam la vanatoare sa cautam de mancare. Acum si daca vrem sa facem asta, ne interzice legea, deci si prin urmare Banii sunt necesari si foarte importanti pentru toata lumea!

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu caut avere ci existenta necesara ca sa am o viata buna si sa imi mentin masina in conditii.

| unknownn a răspuns:

Fara bani nu poti trai in societate.

| MenInShadow a răspuns:

Depinde pentru ce. In societatea actuala sunt importanti pentru a traii.
Dar cu banii nu pot cumpara ceea ce vreau eu, si anume fericire, liniste, si pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii te ajuta sa traiesti, dar nu iti aduc fericirea, multumirea, cum vrei sa numesti, o stare de liniste.

| rutanklan a răspuns:

Cat de important este aerul pentru tine?

| MoOmOshIkA explică (pentru rutanklan):

Mai important decit orce.dar daca nu ar fi el nu am fi noi

| rutanklan a răspuns:

Schimb fericire cu bani... care nu aveti, dati incoa suta de ieuro. (si primiti automat fluturasul - calea spre mantuire si fericire) Doamne ajuta.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu atat de mult pe cat inseamna iubirea, familia, prietenii... Dar putin sunt importanti, pentru ca fara iei nu iti poti duce un trai bun.

| NemNUZ a răspuns:

20 % bani,, 30 % sanatate 50% prieteni

Răspuns utilizator avertizat
| Silviuc69 a răspuns:

Daca imi dai 10 lei iti spun happy

| MoOmOshIkA explică (pentru Silviuc69):

Ti-as da.dar eu sunt din Moldova

| Silviuc69 a răspuns:

Daca ai bani nu poti respira, nu te poti bucura cu familia?

| Silviuc69 a răspuns:

Reveniti-va oameni buni, cu cat ai mai multi bani cu atat esti mai fericit si mai sanatos iar societatea te priveste altfel.

| Diiux a răspuns:

Eu sunt de parere ca banii nu aduc fericirea dar o intretin, deci da intr-o oarecare masura banii sunt importanti mai ales in ziua de azi

P.S nu sunt materialistabatting eyelashes

| AlinDark14 a răspuns:

Sa fiu sincer in viata sunt lucruri mai inportante ca bani, familia, prieteni, educatia si tot asa dar nici fara bani nu e bine ...pentru ca bani iti aduc distracti si cate odat iubire dar si necazuri...sunt ca 50% asatongue

| eDidii a răspuns:

Sunt destul de importanti, dar eu, in locul lor, as prefera fericirea, viata, iubirea si distractia.E mai importanta viata decat banii...Am sa va zic o intamplare adevarata:
Intr-o casa mica, saraca locuiau 7 membrii a unei familii: mama, tata, 3 fete si 2 baitei.Erau foarte fericiti, sanatosi, voiosi, harnici, chiar daca nu aveau bani.Intr-o alta casa mare si bogata locuiau alti 7 membrii a unei familii:mama, tata, 3 fete si 2 baieti.Erau foarte tristi. Aveau bani,doctori specialisti, mancare gustoasa, paturi cu saltele comode, perne cu puf de lebada, tot ce le trebuie, in afara de fericire deoarece se certau mereu pentru bani.Intr-o zi,pe drum,tatal celor saraci si tatal celor bogati s-au intalnit,si au facut un targ:
-Mai omule,eu iti dau casa mea,banii mei, tot ce vrei, pe casa ta.
Cel sarac a acceptat si s-au mutat la case diferite.
In casa saracilor(unde locuiau acum bogatii) era petrecere mare:toata lumea se distra, era fericire, iubire intre toti, un vis frumos.In casa bogatilor(unde locuiau acum saracii) era tristete, ura intre ei, nici un pic de distractie, toata lumea se certa pentru bani.In ziua urmatoare iar se intalnira tatal celor bogati(care locuiau in casa saraca) si tatal celor saraci(care locuiau la casa bogata) zise:
-Mai omule,imi vreau casa inapoi,fericirea,iubirea,poti pastra tu toti banii, pe mine nu ma intereseaza,doar vreau sa ma intorc inapoi acasa. La care celalalt adauga:
-Nu prea as vrea,dar cum a fost casa ta, ti-o dau inapoi.
Oamenii s-au intors inapoi la casa lor, cei saraci erau fericiti si se iubeau intre ei, cei bogati erau tristi, se certau din nou.
Pana intr-o zi cand tatal celor bogati a donat banii la o casa de copii. Dupa acea zi erau fericiti si erau in armonie, iar mama bogatilor zise:
-Mai importanta este viata decat banii.Mai importanta este fericirea decat banii.Mai importanta este iubirea decat banii... Sper ca ti-a placut! Funda?
(Scuzati-ma daca am scris cu greseli)

| Allexssander a răspuns:

Banii sunt importanti pentru toata lumea. Terra la ora asta e condusa de oamenii ce detin banii.Dar banii nu sunt totul. Exista un secret si aici:Cati din cei care viseaza numai bani, chiar ii si au? niciunul.Banii sunt importanti dar nu cei mai importanti.Bogati,saraci =toti avem aceeasi destinatie:moartea.Asta nu tine cont de saracie sau bogatie

| CosminIonut27 a răspuns:

In viata ai nevoie si de bani, nu poti spune ca nu, dar stii vorba aia, banii nu aduc fericirea. Mai importanta e sanatatea, fericirea sufleteasca si trupeasca decat banii.

| Silviuc69 a răspuns (pentru CosminIonut27):

Cea mai mare minciuna "banii nu aduc fericirea" sincer as prefera sa fiu nefericit intr-un ferrari.

| alexandra2859 a răspuns (pentru Silviuc69):

Cam cati ani ai? sigur tu nu gandesti bine nu? ai prefera sa ai un ferrari si sa iti moara toata familia sau sa fi bolnav?

| NemNUZ a răspuns (pentru Silviuc69):

Iti urez sa ai bani de sa nu poti respira de ei si sa vezi, oare vei fi complet fericit?

| vreausavaajut a răspuns:

Esti din republica moldova?