| RealLife a întrebat:

Cat de mult ai vrea sa-ti schimbi viata? radical sau asa mai pun... eu mi-as schimba-o radical, deoarece acum am o mizerie de viata.si chiar nu stiu ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viaţa se schimbă încontinuu. Nicio zi nu este ca cealaltă, prin simplul fapt că azi eşti cu o zi mai aproape de moarte decât erai ieri. Singurul care poate face un lucru radical în legătură cu viaţa ta eşti tu. Şi totul porneşte de la atitudine. Dacă te simţi un învingător, vei deveni! Dacă nu, nu. În ceea ce mă priveşte, îmi fixez scopuri şi lupt pentru a ajunge la ele. Soluţia pentru a supravieţui e lupta şi nu poţi lupta decât iubind să trăieşti!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Deloc. Averea mea sta in cunoastere.Material va fi la un moment dat.Cat despre dragoste...as zice, dar ma abtin

| Irina_6314 a răspuns:

Si eu mi-as schimba-o radical,,, practic simt ca n-am pentru ce sa traiescsadsadsad

| Ady00pk a răspuns:

Fii tot asa cum esti acum.Nu te schimba.Am vazut ca tu crezi mult in "D-zeu" asa ca nu iti schimba viata.Viata ta mizera e data de "D-zeu" asa ca accepto cum e.
Eu imi schimb viata! Eu imi creez propriul destin! chiar nu sunt la mana nimaniu...si nimeni nu e, doar ca putini realizeaza asta. Tu roaga-te in continuare sa cada ceva din cer de la "D-zeu"
Deja m-am saturat de atatea absurditati.Suntem in sec 21 nu mai traim in triburi sa credem in zei si ca pamantul e plat. S-a descoperit miliarde de galaxii(ca a noastra) care contin miliarde si miliarde de stele precum soarele nostru, si noi inca mai credem ca suntem singuristraight face suntem doar 1 fir de iarba intr-o padure.Stii cum era zicala :"You want the truth? You cant handle the truth"="Vrei adevarul? Nu poti suporta adevarul"
Si multa dreptate mai are aceea zicala...
Cine s-ar fi gandit in timpul lui "Isus" ca oameni or sa ajunga pe luna? Nimeni! toti credeau ca sunt doar niste stele puse cu degetul lui d-zeu.Am dovedit ca nu e asa! putem depasi frontiere!
Asteapta sa vezi peste 100 de ani cum va fihappy