| Sldushsh a întrebat:

Cat de mult este un fumator afectat de viciul său din punct de vedere financiar?

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Depinde cat fumeaza pe zi si ce venituri are, un fumator cu salariu minim pe economie va avea dificultati financiare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un fumator inrait da jumatate de salariu minim pe tigari pe luna.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă fumează un pachet de 23 de lei pe zi x 30 de zile, va da 700 de lei pe lună. Asta doar pe țigări. Dar la un moment dat vor veni aproape sigur și cheltuieli medicale, care pot fi mult mai mari. Iar dacă fumatul îi mai reduce și capacitatea de a munci, mai pierde și de acolo.

| ReddY25 a răspuns:

Extrem de mult

| mastadont a răspuns:

Depinde de cât fumează. Și eu sunt fumător dar nu am ajuns nici o dată la un pachet pe zi, mi se pare mult prea mult. Fumez un pachet cam la 2 3 zile deci 10 12 pachete pe lună a câte 22 lei. Mai contează și de care fumează, că acum sunt țigări și la 22 de lei, cam cele mai ieftine, și la 27 28 de lei.

| FreddieM a răspuns:

Unica ta preocupare e cum îți afectează bugetul, dar ignori cum aduci daune arat ție cât și celorlalți din preajma, fie ei familie sau soție și copii. In primul rand arunci banii cam pe doua vacante pe an, puți într-una, ești stresat cand ramai fără țigări, dacă ești în grup, alții trebuie sa stea la curul tău să-ți termin țigara ca să întrați eventual la film sau la mall.
De cum îți afectează sănătatea nu mai amintesc, orice prost știe, bănuiesc ca și tu.
Multă sănătate și multa minte.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrea să strângă bani și să realizeze ceva e foarte afectat.
Dacă e milionar in euro nu e afectat deloc.

| golfgt2006 a răspuns:

Ba eu am un prieten care zicea ca nu se apuca niciodata de fumat. mai tarziu s-a anturat cu alt fumător si a inceput sa fumeze mereu cand se vedea cu el si a devenit dependent. au trecut vreo 6 luni, se plange la mine zilnic ca n are bani, iese doar cu alti prieteni fumatori ca sa ii dea si lui țigări, e gravă situația. dacă ii dai 10 pachete de tigari, 10 pachete fumeaza. morala? te distrug din orice punct de vedere tigarile. si financiar, si medical si social etc