| loverock a întrebat:

Cat la suta din populatia lumi sunt femei si cat la suta barbati? Dau fundita. sunt tare curioasa

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Gabriela draga; Din cunostintele mele, stiu ca sunt doi barbati jumate la o femeie. Este posibil sa se mai fi schimbat situatia dar cred ca mult nu. Pa

| sensesDelight a răspuns:

Populatia pe sexe:
masculin - 48, 8%
feminin - 51, 2%
Asta era în 2004. Dar sigur și acum e cam la fel, probabil a mai crescut puțin. ^.^

| Dorian_3315 a răspuns:

Sunt mult mai multe femei decat barbati pentru ca foarte multi barbati au murin in razboaiele mondiale altfel ar fi fost echilibrat dar asta ne-a dezechilibrat ...eh cu cat mai multe cu atat mai binehee hee

| Reinkaos a răspuns:

Barbati - 48, 7%

Femei - 51, 3%

| Evy_3948 a răspuns:

Mai multe femei sunthappy