| anonim_4396 a întrebat:

Cate ore dormiti pe zi? Reusiti sa va treziti fara alarma?

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de intensitatea efortului + alimentație, daca fac hit sunt mort Mann la ora 20 sunt gata, desigur dieta high carbo.
Daca fac activitate hit pe o dieta high proteic nu ma pot culca, am adormit la ora 3, la 7 sala, eram mort, deși copii consumați carbo seara, dar mai trebuie sa spun ceva, eu adorm doar cu ceva bio si pe high carbo sunt zombi toată ziua, trebuie un echilibru

| SilentRain a răspuns:

8-4
Având o rutina mă pot trezit instinctiv, daca mi-am schimbat programul de somn nu mai pot face asta și trebuie să-l obișnuiesc din nou cu acel program

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Dorm saptamanal la intervale diferite dar sa ma trezesc singur nici o sansa, Cu alarma 7 ore, fara alarme +10 ore.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ai nevoie și tu de o rutină, eu după ani in care m-am trezit la ora 5 mi-a intrat în relex și m-am chinuit o perioada sa dorm mai mult
Creierul se poate atrena in timp, am pățit sa fiu ruptă de oboseala sa dorm 2 ore și sâmbăta sa fiu un picioare la ora 5 fara vreun motiv laughing) sa vezi atunci criză de nervii

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Recent am dormit 21 de ore de la ieri 11 dimineata pana la 8 dimineata azi, am fost ametit de numa cand m-am trezit. Nu am rutina mai lunga de 1 saptamana de cand am terminat scoala dar si atunci eram praf.
PLanul meu e sa nu dorm noaptea si dimineata sa fiu destul de odihnit incat sa fac joggin si cumparaturi -asta presupune sa domn ziua Dar nu-mi prea iasa socoteala

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai când a dat depresie peste mine am pățit așa
Sper să îți iasă planul, somnul asta declat te distruge psihic și nu-i odihnitor
Ai puteau să te culci la o ora fix și dimineața să te scopil la fel

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Din ce motiv ai depresie? Noaptea imi place prea mult sa stau la PC iar dimineata e racoare si putina lume pentru joggin (mai alerg cate un pic ca e sanatos)

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că divers situația venite una după alta, dezamagri sau poate e genetic nu știu cauza exacta
Nu mai sta noaptea pe PC, stai ziua
Daca ies la ora 5 la alerga la fel nu poți găsi mai pe nimeni și până la urmă nu-i atât de rau sa te mai întâlnești cu oamenii

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Nu-mi place sa se uite la mine cand alerg si nu-mi place sa ma intalnesc cu cunostinte, Eu am o chestie Cu oamenii straini imi place sa vb, dar deindata ce ne cunoastem mai bine si asa deja nu-mi place sa ma mai vad cu ei. (exclud online ca aia nu e cunostiinta)

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Poate si din acest motiv am locuit in mai multe orase iar la anul ma gandesc sa ma mut din nou dar ma mai gandesc. Evit cunostiintele pentru ca e faza aia ca ei ce impliniti, activi sunt pe cand eu. nimic-nicaieri deci mai bine evit conversatiile de astea. Dar exemplu in gari sau locuri de genu in orase noi s-a intampalt frecvent sa intru in conversatie random cu necunoscuti

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai mama. și credeam că doar eu fac asta, tu o duci la rang de artă laughing
Cum mă sa te muți din județ in județ pentru că cunoști prea mult lume?
Mă bucur pentru tine că ești capabil sa o ei de la 0
In cate orașe ai stat? M-ai făcut curioasă :O

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

In 4 orase, dar nu pentru a cunoaste oameni laughing. Ci oportunitati de lucru etc si dorinta mea permanenta de a fugi ->de cine/ce nici eu nu stiu, cred ca de viata.
Nu e greu sa o ei de la capat iti cauti chirie dupa care te angajezi, conteaza sa ai ceva banuti de rezerva. prieteni nu mi-am facut nicaieri doar cunostinte, pretutindeni am fost mai anonim incat nici vecinii nu ma cunosteau (si am obiceiul de a da informatii vagi si confuze despre mine cand sunt intrebat)
De putina vreme am cumparat un acoperis deasupra capului la un pret de rumania dar asta nu ma leaga de localitate, cum am ramas si fara lucru anul asta ma gandesc sa frec menta iar anul viitor sa ma mut din nou.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Admir abilitatea asta a ta, bănuiesc că-i destul de obositor cel puțin pentru mine ar fi al naibii de greu
De unde fuga asta de oamenii?

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Obositor? Nu neaparat, pe langa job stateam la pc mai in tot timpul liber. Depinde ce inseamna normalitatea pentru cei care is obisnuiti cu senzatia de "acasa /casa parinteasca/familie/prieteni" -sa plece asa singur in lume e nasol, Dar pentru cei care nu cunosc aceste senzatii nu-i mare scofala. Orasele mi-s doar repere geografice

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Cool,eu m-am mutat singura la trei cartiere distanță de casă și îmi era al naibii de dor
Fain de tine, ai libertatea de-a te teleporta unde îți place

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Nu stiu cum dar nu mai pot simti asa dor, mi-a murit empatia

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum am pățit eu fata de oamenii, bate palma

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Dar spune-mi ce ai patit? Cum ai spus la altii poti spune si mie Iti raspund si eu la orice intrebare

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

O multitudine de întâmplări negative, cel puțin asta cred că este cauza sau posibil sa fi fost așa din totdeauna
Nu cred că am dezbătut cu cineva subiecte atât de personale, am discutat doar așa ca sa mă descărca puțin doar cu 1% din situație
Nu prea mă omor sa aruc cu încredere așa, dar pot sa îți zic și ție ce am zis in mare, meh oricum nu-i nimic special

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Deindata ce esti online poti spune Orice, ca e virtual nu Real.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Sorry,dar nu-mi place chiar atât de mult discuțile personale nici sub anonimat
Dar Hey când îmi fac puțin timp, îți scriu situația de rahat prin care am trecut recent^_^

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Astept

| Invictusman a răspuns:

Cam 8-10 ore dar nu prea pot sa dorm noaptea în ultima vreme. Câteodată și 12 ore dorm.
O sa scap de obiceiul asta când o sa ma angajez.
6-8 ore sunt recomandate.

| Sophieka a răspuns (pentru Invictusman):

Nu exista o recomandare suprema pentru asa ceva... Nu e ceva nesanatos sa dormi 10-12 ore... Atat iti cere organismul.

| Invictusman a răspuns (pentru Sophieka):

Eu am depresie severa cronica de aia dorm atât. Înainte și mai mult dormeam.
Atât e indicat pe tru un om sanatos, 6-8 ore ca să fie funcționalwinking

| Vântulalb a răspuns:

10.
Nu, daca trebuie sa ma trezesc mai devreme.

| IgnatVictor a răspuns:

Dorm între șapte și opt ore pe zi.
Da, pot să mă trezesc fără alarmă.