| YellowAngel a întrebat:

Cati bani consumati pe utilitati? Gaze, apa, curent, caldura, intretinere, telefoane, etc

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In Romania plateam la curent si apa cam 45 - 30 lei lunar iar restul intretinerii iarna 87 90 lei la 2 luni. Ma intrebau unii cum *** platesc asa putin, faceam smecherii la contoarele de apa calda si stiam cand vine ca era la comun stateam singur mai ales

| Sofer a răspuns:

Puțin peste 400 lei pe toate aceste utilități.

| NLS a răspuns:

In Germania:
Habar nu am cat vin exact, mi se trag automat din salariu (Dauerauftrag, respectiv Lastschrift), si nu ma intereseaza, nu urmaresc.
Stiu ca netul+cablu+telefon e ~90€, si imi incarc cartela lunar cu minimul posibil (15€)
Apa vine in medie 55/60€ (2 persoane).

| RAY a răspuns (pentru NLS):

Nicht teuer, unde miete?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce frumos. Acum sunt 2 nazisti pe aici. Wie süß.

| NLS a răspuns (pentru RAY):

Nu exista asa ceva. Maica-mea e casatorita acolo, iar barbat-su are casa.
Ei la etaj, eu cu fratele-parter.

In 2011 - Romania, singur:
electricitate - 65-100
gaz - vara 70-80, iarna- spre 400
apa-60-65
celelalte - gunoi, cheltuieli comune - 50 lei
30 net+telefon fix
cartele de 6euro lunar
chirie nu era cazul, era mansarda personala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stau acum sa scriu despre facturi ca oricum nu e acelasi pret si nu are nici o noima. Dar pe "telefoane" nu dau in general multi bani. Am un Wiko de 15 euro de multi ani. L-am scapat de nu stiu cate ori. L-am si spalat o data in masina de spalat laughing. Dupa 2 zile in orez, nu avea nici pe dracu rolling on the floor. Si acum am si un Samsung S5. Vreau sa il schimb in martie/aprilie cu un S7.

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Avand in vedere celelalte, cred ca se refera la factura de telefon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NLS):

La asta nu m-am gandit. Posibil sa ai dreptate.