| ViseColorate_4467 a întrebat:

Cati dintre voi credeti in Dumnezeu? am observat ca foarte multi dintre cei de pe TPU vorbesc despre EL ca si cum nu ar crede ca exista si vreau sa ma conving ca sunt si persoane care au putina minte in cap big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vrei sa-ti insurubez doua suturi in fund! Ce-ar fi sa te gandesti de doua ori, inainte de a face o afirmatie? Cu ce drept iti permiti sa jignesti?

19 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu alte cuvinte: cine nu-i cu tine, e impotriva ta. Pardon! Prost! Ei, da. Asta da, mostra de toleranta crestina! Tine-o tot asa!

| Silvia a răspuns:

Eu cred, însă sunt foarte confuză şi recunosc asta.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cine esti tu sa ne judeci pe noi? Daca credem sau nu, este optiunea nostra, si dreptul fiecaruia.Nu da nimeni cu piatra nici in cel ce crede nici in cel ce nu crede! Cred ca TU ar trebui sa ai putina minte si sa nu pui o astfel de intrebare cu astfel de calificative.Cine n-are minte, dupa parerea ta, cine crede sau cine nu crede?

| TeoPT a răspuns:

Deci, se zice ca omul a evoluat din maimuta.se zice. dar maimuta din ce a mai evoluat? sau celelalte. o fiinta n'are cum sa apara singura de nicaieri.cred ca exista o forta supranaturala care a creat lumea.fiintele nu apar simplu de nicaieri si din nimic!

| User a răspuns:

Eu cred.

| Ea12345 a răspuns:

Eu cred ca exista.Acolo sus, undeva, are grija de noi, chiar daca uneori lasa ca acest lucru sa nu se vada...

| AnaEindragostita a răspuns:

Eu cred

| Alisa a răspuns:

Eu cred, stiu ca Dumnezeu exista. EL este mereu acolo, atunci cand mi-e greu, cand mi-e bine, si daca sunt fericita, acest lucru se datoreaza Lui. Credinta mea este in suflet, si nimeni si nimic nu va distruge acest lucru.

| LuS[z] a răspuns:

Si eu cred

| zanesiprintese a răspuns:

Si la ce iti ajuta daca au sau n-au? Nu vad de ce un om care nu crede in D-zeu nu are minte in cap. Nu are credinta, ceea ce e altceva...winking.
Pentru linistea ta, eu cred!

| AdeeXd a răspuns:

Eu cred!

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Si eu cred in Dumnezeu...

| Clauditza a răspuns:

Eu cred.

| lia.d a răspuns:

Vrei sa te convingi ca sunt si persoane care au putina minte in cap.Parerea mea este ca sunt, unii cu mai multa minte, altii cu mai putina minte, unii cu credinta, altii fara credinta.Sunt oameni cu multa minte si fara credinta si sunt oameni cu putina minte si credinta mare, dar sunt si oameni cu multa minte si cu multa credinta si oameni cu putina minte si fara credinta, deci nu cred ca exista o corelare clara intre credinta si minte multa sau putina.Pana la urma intrebarea ta este:"Cati dintre voi credeti in Dumnezeu?", eu cred in Dumnezeu.Completarea pe care ai facut-o dupa intrebare a iritat putin si nu cred ca asta a fost scopul tau.De obicei oamenii care cred in Dumnezeu, au invatat sa fie mai buni, sa ierte, sa ajute cat poate de mult, sa-si stapaneasca mania si pornirile nechibzuite, deci nu e de ajuns, doar sa zici:cred in Dumnezeu, si comportamentul sa lase de dorit.Intrebarea ta e una rara din pacate si te apreciez ca te-ai gandit sa vrei sa stii acest lucru.atentie doar la exprimarea de dupa intrebare pentru ca multi oameni o ia ca atare si se simt jigniti. o zi buna sa ai, ViseColorate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

şazi ghinişor. şi crezi ca şei cari nu cred is proşti? is oamini ca şă noi credinşioşai.carii problema? şî eu cred da daca nu prea arăt asta prin fapti, şi-mi folosaşti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in existenta unei fiinte atot-puternice, care a creat lumea. Ce mai conteaza numele? Allah, Dumnezeu.etc? Oricum, Biblia este in mare parte o poveste scrisa de preoti pentru a castiga bani, a atrage cat mai multi oameni in jurul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea ta e tendentioasa, adica cei care au o alta parere n-au nimic in cap?
Desi, daca ma gandesc bine, pot interpreta si altfel: cei care au putina minte cred, iar ceilalti, sunt docti!
Te sarut! Buna intrebare tendentioasa! Mi-ai facut ziua mai frumoasa decat era! Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vise colorate ai! De la marihuana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2842 credem, 3267 nu, iar restul sunt agnostici.