| Georgex12 a întrebat:

Cati dintre voi fumati? Ati incercat sa va lasati? Daca ati reusit sa va lasati, va rog frumos sa imi spuneti care a fost metoda voastra.

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Am fumat, m-am lasat si habar n-am daca o sa ma mai apuc.Pur si simplu n-am mai fumat.Am terminat pachetul, n-am mai luat altul si gata.Ma mai tenta cand vedeam pachetul lu' maica-mea da' rezistam usor.
M-am obisnuit cu ea da' nu cred ca Nicotina a avut vreun efect de dependenta asupra mea.Alegeam ce fumam in functie de cat de mult imi placea gustul, nu de cat de tare era.
Metoda mea: termina pachetul, nu mai lua altul si gata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am fumat la inceputul liceului, dar acum nu mai fumez deloc.
Cum m-am lasat? Simplu: nici nu m-am apucat. Cu toate ca nu eram tocmai inteligent pe la 15 ani, nici suficient de prost n-am fost, incat sa ma chinui sa invat sa fumez, sa perseverez atat de mult in prostie, pana cand sa ajung sa-mi ceara organismul sa ma intoxic periodic.
Deci, tu se pare ca nu indeplinesti cerintele pentru a fi nefumator.
Si ca sa nu fiu rautacios; incearca tigara electronica, e un pas inainte. Am avut un coleg care fuma tigara electronica. De cate ori era putin stresat, scotea tigara (o tinea la gat in snur), tragea 2-3 fu... aburi laughing si isi continua treaba.
I s-a stricat la un momentdat, si a stat o saptamana si ceva pana si-a luat alta: a fumat acea perioada cam un pachet pe zi, iar cand si-a luat electronica n-a mai fumat tutun, decat ca inainte, cate o tigara-doua pe zi, la cafea.

| Georgex12 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Salut! M-am lasat de fumat de ceva vreme si am fumat aproape 10 ani, doar aveam nevoie sa aud alte experiente pentru un viitor proiect.
Multumesc.

| Sociopat a răspuns:

Fumez iarba.Si astia se intreaba cum de nu fumez si tigari.Sunt placut uimit ca absolut toti cunoscutii mei fumeaza tigari numai eu nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe sa le fumezi invers, nu de filtru.
100% da rezultate.laughing

Ca sa te lasi trebuie sa vrei cu adevarat si sa constientizezi ca nu-ti fac bine. happy

| Me01 a răspuns:

Buna
Ai nevoie de multă Ambiție, pune-ti in cap ca intr-o zi ( ex: mâine) sa nu mai fumezi, si gândește-te ca doar o zi nu mai fumezi, după a doua zi gândește-te daca nu am fumat o zi de ce sa ma apuc din nou, si tot asa. Greu e 3-4 zile.

| MeddyMaddy a răspuns:

Atunci cand vrei sa bagi o tigare in gura, baga o guma. Gaseste-ti o ocupatie. Umpleti timpul. Totul depinde de tine, trebuie sa ai multa ambitie.

| rares231 a răspuns:

Pur si simplu nu mai te mai apropi de tigari mai bine iti gasesti altceva de facut primele zile e mai greu ca dupa nu mai ai nicio treaba