| CrissuCristina a întrebat:

Cativa dintre prietenii mei se drogheaza,pana acum nu am stiut,dar acum am aflat si as vrea sa ii denunt politiei dar am 12 ani si nu m-ar crede niciodata politia fara dovezi concrete.Aveti vreun sfat?
P.S.Nu imi ziceti sa ii pun pe parintii mei pentru ca nu vreau ca ei sa afle oentru ca nu ma vor mai lasa sa umblu cu prietenii mei.

Răspuns Câştigător
| Liviu321 a răspuns:

Lol... tigari mai e cum mai e dar droguri e cam urat. Eu te sfatuiesc sa incerci sa te indepartezi de ei deoarece ai o varsta destul de mica si o sa fi destul de usor influentata, mai ales daca toti fac asta. Iesi si u mai des cu pr. de la bloc/scoala si lasa-i pe acesti oameni. Drogurile fac DOAR rau chiar si marijuana este f. periculoasa. Nu iti nenorocii copilaria doar ca sa te amuzi de la niste droguri. Eu am 17 ani si iubesc sa rad cu prietenii mei, la o bere la un suc nu am nevoie de niste droguri ca sa rad ca prostu. Cat despre politie te sfatuiesc sa o lasi mai moala. Politia o sa le dea o amenda, ii baga la dezintoxicare si cand ies ghici pe cine vor banuii ca iau dat in gat: pe prietena care nu se droga(pe tine). Oricum ai grija nu e de joaca cu drogurilewinking

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Dulchik, daca vrei sa ramai dulcica, stai departe de droguri si de cei care sunt implicati in astea. Pentru ca, daca vei cadea in plasa, vei deveni, cum zicea cineva mai sus, o epava si nu vei mai avea niciun pic de dulceata.

| ToKen a răspuns:

Sfatul meu e sa stai pe curu' tau.
Si ce daca se drogheaza, care e problema?
E viata lor si si-o traiesc cum vor, nu trebuie' sa te bagi tu peste.
Doar tine-ti gura si lasa-i sa faca ce vor, si ma rog, nu te lua dupa ei ca o sa ajungi o epava.

| CrissuCristina explică (pentru ToKen):

Ms dar vb pootzi mai frum!

| ToKen a răspuns (pentru CrissuCristina):

Pot, desigur, dar nu vreau. ^^
Cu placere!

| SmileyyXD a răspuns:

Sunt prietenii tai si vrei s-ai denunti?straight face