| RAY a întrebat:

Ce anume isi vine in minte cand auzi cuvantul bogatie?

38 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Rasfat si trai bun

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Ma gandesc la bani, case, masini

| Oana92 a răspuns:

Lux, confort, siguranta

| RAY explică (pentru Oana92):

Cat de important este pentru tine siguranta si confortu?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

E desul de important sa am parte de siguranta si confort, dar nu as fi dispusa sa "calc pe cadavre" pentru asta...

| RAY explică (pentru Oana92):

Daca ai fi sa alegi intre un baiat frumos si unul care isi ofera confort ce alegi?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Depinde de alte lucruri, niciodata nu am pus pret nici pe aspect nici pa banii din portofel. imi doresc bani, confort, siguranta, lux chiar, dar vreau sa fie al meu, sa imi asigur eu singura toate astea.

deci ca un raspuns la intrebare ta: l-as alege pe cel care mi-ar oferi iubire, respect, intelegere, langa care as fi femeie

| RAY explică (pentru Oana92):

Sincer?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Da, foarte sincer! prefer sa am parte de iubire si sa ma chinui mai mult pentru confort decat sa traiesc in lux alaturi de un barbat care ma minte, ma inseala si eventual ma si bate sau langa unul care fiind frumos ca in reviste va atrage o gramada de alte femei.

Prietenul meu e un barbat dragut, simpatic, potrivit ca situatie financiara, deci nu e nici prea prea, nici foarte foarte, dar imi ofera tot ce am mentionat in comentariul anterior. In definitiv asta conteaza, banii se duc si frumusetea e trecatoare...

deci chiar e pe bune!

| RAY explică (pentru Oana92):

Ma bucur sa aud asta, comunicarea intre voi doi e buna? intro relatie ce crezi ca e important?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Da e buna, suntem de 3 ani impreuna si locuim impreuna cu parintii mei

intr-o relatie e importanta comunicarea, dar e nevoie si de iubire, fidelitate, intelegere, respect si de sexbig grin

| RAY explică (pentru Oana92):

Cum v-ati cunoscut? ce parere ai despre cautarea unui partener pe net?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

laughingne-am cunoscut pe mess din intamplare. ne aveam in lista si am inceput sa vorbim. am fost inainte de toate foarte buni prieteni. dupa o perioada ne-am intalnit si fata in fata si de atunci suntem impreuna.

| RAY explică (pentru Oana92):

Frumos

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

happy

| Dariusuu a răspuns:

Lift.

| DDCC a răspuns:

Bogăție?
Stare de comfort, probleme, rivalitate, ură, posibilități financiare mari, cam astea ar fi.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Putere,lux,masini,mancare scumpa,servitori,nesimtire,invidie,ura, sex, calatorii in diferite coturi ale lumii, distractie, spaga.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ipocrizie.Lacomie.Trufie.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

De ce? tin sa te contrazic sunt persoane bogate care sunt bune nu toti sau imbogatit ca hoti nostri

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Da,dar foarte putine persoane...

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Ciorane am atatea intrebari, ca de exemplu de ce imi plac unele feluri de fete ce anume determina asta se elibereaza niste chimicale cand imi place cea ce vad?

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Ciorane daca ai banii ai tot ce vrei, nu vezi ca fara banii nu se uita nici o fata la tine, mam vazut cu o grasa am crezut ca din moment ce e grasa e ieftina dar sincer eu vream sa fac sex si atat nu e mers, e greu ciorane fara banii

| inconscient a răspuns:

Bani...big grin

| RAY explică (pentru inconscient):

Logic ca banii, dar spune ce anume isi aduce bogatia?

| inconscient a răspuns (pentru RAY):

Bunul simt, inteligenta, lipsa de lene? Dar nu cumva trebuia sa fie "iti", in loc de "isi"? big grin

| RAY explică (pentru inconscient):

Bunul simt, inteligenta, lipsa de lene?
nu cred ca bogatia isi aduce astea

| alex500 a răspuns:

Doamne,cati pufuleti!laughing

| Terente20 a răspuns:

Oameni bogati exista inainte de existenta hartiilor cu valoare, deci nu inseamna bani. bogatie inseamna avuturi(livezi, ferme, gradini) chiar si cunostinte. bogatie inseamna impliniri.

| RAY explică (pentru Terente20):

De acord domnule asa e

| CichasEmo a răspuns:

Pentru uni cel mai mare vis, pentru alti niste biete farti care-ti aduc doar dusmani...

| AnneHere a răspuns:

Gigi Becali laughing

| ghtm a răspuns:

Perosane care nu duc lipsa de nimic, cantitate abundenta de bunuri materiale, de materii prime, bani, obiecte pretioase etc.
Starea, situația în care se află posesorul unei mari cantități de bunuri materiale, de bani etc.

| Biscuiti a răspuns:

Pai este bogatie materiala, bogatie sufleteasca si bogatie mintala... Daca ai bogatie sufleteasca chiar daca nu le ai se pe celelalte doua, esti fericit. Cel putin din punctul meu de vedere

| Teemo98 a răspuns:

Oameni increzuti.

| Bostanu a răspuns:

Hmmm bogatie eu cand aud bogatie ma gandesc la o viata usoara fara sa ai de facut lucruri grele ma mai gandesc la masini de lux, vile si altele

| Melisa2013 a răspuns:

Ati vine in minte ca esti bogat si ai tot ce ati doresti.

| RAY explică (pentru Melisa2013):

Pacat ca esti junior ca ti-as da funda