| NuConteazăCine a întrebat:

Ce ar fi mai bine sa aleg. psihologie sau politica? thinking

Răspuns Câştigător
| eek a răspuns:

Depinde ce te pasioneaza mai mult pe tine..problemele emotionale ale oamenilor..sau problemele materiale? gandeste te bine si alegebig grin

7 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Daca vrei sa consiliezi oamenii alge psihologia daca vrei sa ii furi politica.

| Mwhahahaa a răspuns:

La ce te trage inimioara happy
Eu sincer, daca as fi fost in locul tau as alege psihologiehappy
De ce? Never n-as vrea sa fiu politiciancalaughing
Pe bunewinking
Parerea mea, acum conteaza ce te pasioneaza pe tine mai multhappy

By A'ndOtszawinking wave

| kathessa a răspuns:

Psihologie! Ai satisfactii infinit mai mari. Si nu faci compromisuri. Tot ceea ce tine de om e fascinant si nu cred ca te poate plictisi. Poti face psihoterapie sau psihopedagogie... Ai multe variante sa te dezvolti.

| visatorul78 a răspuns:

Sincer? Ceea ce iti face tie placere. Parerea mea... du-te la psihologie. Vei fi mai bogat/bogata sufleteste. Politica o poti invata ulterior (sau o poti practica ca nulitate... uita-te 10 minute la stiri)

| PrettyWoman a răspuns:

Tie care iti place si esti pasionata mai mult? Mie imi place psihologia si pshiholog as vrea sa fiu acum, dar si politica este frumoasa.
Alege care crezi ca o sati prinda bine in viata.

Succes!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege psihologia si m-as satura de psihologia maselor politice, zau! o meserie dificila evident, despre care eu am o parere dificila si personala.nu poti avea incredere intr-un psiholog, intr-un pilot sau intr-un chirurg decat dupa ce fac 35 de ani.sunt meserii in care nu iti poti face loc decat daca ai talent si extrem de multa experienta.asa ca, mult noroc in politica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a putea razbate in politica, iti trebuie o facultate.asa ca poti face si psihologia, si sa intri si in politica.ar merge si fara, insa nu ajungi sus.