| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati alege daca ar trebui sa alegeti intre:

A: Casa cu curte, dar venit lunar modest.
B: Apartament mic, dar venit lunar mare.

Sa zicem ca e vorba de doua locatii foarte departate una de alta si nu intra in calcul sa faci naveta.

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Am locuit la bloc 18 ani si stiu cum este traiul si cu mult si cu putin venit, asa ca, dupa 18 ani, am vandut apartamentul si am ales o casa la tara asa cum ii sta omului bine. inconjurat de pomi/gradina/flori/animalute.
Deci varianta A sta in picioarehappy
O seara bunahappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Felicitari! O seara buna. :-)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Apartament mic, dar venit lunar mare si in timp iti iei casa

sau de ce nu casa cu curste si venit mare

| Doub a răspuns:

A.

| frostxtq a răspuns:

As alege casa

| Otto2014 a răspuns:

As alege cu siguranta A!

| BlackEyedGirl a răspuns:

B. Si nu pentru venit, imi place mai mult sa stau la bloc decat la casa

| anonim_4396 explică (pentru BlackEyedGirl):

Interesant. De ce?

| BlackEyedGirl a răspuns:

Hm, nu am mai stat la casa de 12 ani, de cand am vandut casa de la tara. Poate eu asociez casa cu linistea de la tara, iar eu dupa atatia ani m-am obisnuit cu sunetul masinilor, cu zgomotele facute de vecini (am izolatia proasta si se aude tot ce se vorbeste), mai am si stadionul peste strada deci iti dai seama cum e cand e vreun meci... Si acum daca m-as duce intr-o zona linistita mi s-ar parea ciudat, poate m-as adapta dar foarte greu.

| ThePayback a răspuns:

As alege B, dar nu pentru venit. Nu mi-ar placea sa stiu ca locuinta mea ocupa un spatiu mare, ar putea fi folosit la altceva spatiul ala...