| alex495 a întrebat:

Ce credeti ca s-a intamplat cu tezaurul nostru de la rusi?
Credeti ca l mai recuperam vreodata? Sau macar daca o mai fii ceva din el

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Never-ever

| TamplaruAnisoara a răspuns:

După ce Romania a plătit 20 de ani despăgubiri de război, s-a dorit din partea Rusiei sa mai plătim inca 20 de ani. Daca Gheorghe Gheorghiu Dej nu ar fi refuzat, poate mai trăia si nu il cunoșteam pe Ceaușescu. Așa ca tezaurul e considerat de rusi posibil ca plata pentru a doua runda de despăgubiri.

| alex495 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Dar el o mai exista sau au valorificat rusii aurul si ce o mai fi fost? Am inteles ca ar fi plecat spre Rusia nu doar aur si bujiterii ci si haine, opere de arta s-a.m.d

| iamcristinab a răspuns:

La cate datorii externe are Romania, ar fi un miracol sa recuperam tezaurul...