| BlackMetalIsMyLife a întrebat:

Ce credeti ca se intampla cu sufletul dupa ce corpul cedeaza si moare? dau funda celui mai interesant raspuns XD

Răspuns Câştigător
| Bunicul62 a răspuns:

La noi in sat Parintele ne invata ca omul ajunge la Dreapta judecata.Acolo primeste verdictul ca este masurat de Dumnezeu cu masura cu care ai masurat,Faptele bune trag tare in cintar,Dar nu este suficient sa ai numai fapte bune, acestea trebuiesc presarate cu credinta si rugaciuni. Unde se gasesc toate acestea in cartea numita Biblie si in viata Crestina.Vezi ce simplu este baiatul mosului.La noi in sat nu a murit nimeni din cauza credintei in Dumnezeu si nici atita desfriu nu avem cu cei tineri. Daca intreb vecinii ce este aia depresie, ridica din umeri si zic ca o fi porcul bolnav si ma trimit sa ii pun spinz in ureche.