| BlackMetalIsMyLife a întrebat:

Ce credeti ca se intampla cu sufletul dupa ce corpul cedeaza si moare? dau funda celui mai interesant raspuns

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Exista o multime de teorii.una dintre ele zice ca sufletul trece intr-un univers paralel si traieste acolo, fara a sti ceva despre viata sa anterioara, deoarece nu retine decat amintirile vietii din universul in care traieste.

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Omul este un suflet viu, el nu are un suflet care la moarte părăsește corpul. Nu. Omul cînd a murit el odată cu corpul acela, moare și sufletul automat, Dumnezeu nu ne a creat cu suflete care la moartea corpului ele să se reîncarneze în altceva, astea sînt minciuni. Fundița?

| AlexJX90 a răspuns:

Se duce in rai iar corpul "se duce" in pamant, acolo de unde a fost creat

| UnBaiatFrumos a răspuns:

AlexJx te faci preot frate xD