| InOmniaParatus a întrebat:

Ce credeti despre centralele nucleare? Argumentati.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Cred ca sunt extrem de periculoase si ar trebui sa se renunte la ele; utilizarea energiei eoliene sau cea a mareelor peste tot unde ea ar putea fi folosita,ar reusi,poate, sa suplineasca, chiar daca ar fi mai costisitor, obtinerea electricitatii atat de necesare omenirii.Aceasta putere nucleara, imprevizibil a fi controlata in anume conditii periculoase poate fi fatala omenirii, si poate chiar planetei.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ofera energie electrica din compozitia atomica care o are.

| Mao a răspuns:

Dar ţie îţi e lene să gândeşti? Probabil exerciţiul pe care îl ai de făcut îţi cere opinia. Ştii că opinia e a ta, nu a altora, nu? happy

| Skylar a răspuns:

Sunt super tari domnle.Da energie nonstop si nu le e frica de nimic.

| InOmniaParatus explică:

Nu Mao, aveam de facut un proiect in care trebuia sa scriu ca centralele nucleare sunt „rele ", dar opinia mea este foarte departe de acea afimatie.