| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre Noua Ordine Mondiala? (New World Order)
Exista? Aveti argumente ca exista?
Am auzit de ei si in industria muzicala (moartea lui Michael Jackson, Tupac si alti artisti care lucreaza cu ei).

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Noua ordine mondiala spune ca lumea se indreapta se un regim totalitar global condus din umbra de anumite personaje.

Dovezi clare nu o sa gasesti niciodata....pentru ca daca ele exista atunci sunt rapid inlaturate.
Dar faptul ca lumea este condusa din umbra de personaje mai putin vizibile nu este neaparat o noutate...nu tot ce se intampla in interiorul guvernelor este dat publicitatii, iar cum lumea se afunda tot mai mult in probleme econimice iar resursele naturale sunt pe terminate...nu m-ar mira ca tocmai bancile mondiale sa aiba un rol predominant in povestea asta.
Chestia cu colaborarile intre vedete e mai mult o teorie a consipiratiei absurda...aspectele astea mi se par destul de inflorite.
Dar iti recomand sa te uiti la filmul v for vendetta.
http://www.imdb.com/title/tt0434409/
trateaza destul de bine subiectul