| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii se tem de The new world order (noua ordine mondiala)? Eu o consider ceva extrem de bun. Decat o veche dezordine mondiala, mai bine o noua ordine mondiala (nu mai stiu pe unde am auzit-o pe asta). Sincer, abia astept sa se petreaca, si nu imi e frica de nimic ce mi s-ar putea intampla. Altii de ce sunt ingroziti de asa ceva?

28 răspunsuri:
| francesca89 a răspuns:

Like

| Tania a răspuns:

Pai in primul rand tu crezi ca noua ordine modiala este planuita ca sa-ti fie tie bine?! Nu in nici un caz! Aici vor fi la putere si vor trai bine decat tot cei care au trait bine pana acum.Marile puteri ale lumii.Cel mai probabbil tu vei fi doar o marioneta care va muncii pentru ei.
Noua ordie mondiala nu este spre binele omenirii si doar spre binele anumitor oameni.

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru Tania):

Si, ce ar fi diferit intre ce traim acum si ce se va intampla atunci?

| Tania a răspuns (pentru OmletteDuFromage):

Mmmda...nici acum nu traim bine...

| geop a răspuns:

Sa ne spui si noua cum e cu cipul in tine si cum e sa fii monitorizat 24/7 si sa nu-ti mai poti tine secretele si sa nu mai poti sa gandesti in sine. Mult succes in noua ta ordine. On dezordinea noastra, asa cum e, este bine pentru ca noi alegem binele au raul, nu ni se impune raul. Pana la Noua Ordine Mondiala mai curge multa apa pe dunare... e multa dezordine la "ei".

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru geop):

Ok, probabil va fi placut. Doamne, altu care gandeste la comun. Ti-a batut in usa cu promotia pentru cipuri de controlat mintea sau ce pana mea? Nici n-ai de unde sa stii ce este acela bine si rau. Tu zici ca "raul" e ceva...rau (nu stiu cum sa ma exprim altfel) si binele e ceva bun fiindca asa au zis altii dinaintea ta si tu ii crezi pe cuvant. Stiu ca daca ti-as cere o explicatie mi-ai zice ceva de genu ca binele e ceva placut, si raul e ceva neplacut, asa ca nu ma mai complic. Invata sa iti deschizi mintea pentru toate lucrurile, ca in orice "minciuna" exista un pic de adevar.

| francesca89 a răspuns (pentru geop):

Suntem deja monitorizati, nu de azi de ieri.Suntem controlati din toate partile,biserica, scoala, mass media!
uita'te'n jurul tau. gosh.

| FlorinnD a răspuns (pentru OmletteDuFromage):

Nu te inspaimanta cu nimic deci New World Order(NWO)?
Poate tie iti place sa iti monteze cipuri ca la animalele din zoo.
Poate tie iti place ca ai democratie,si mie imi place dar vezi tu ca noi avem doar cuvantul caci legile ce stau la baza democratiei aduc foloase doar celor cu putere.
Ce face NWO? Razboaie,foamete, saracie, crize induse. oameni adusi in pragul disperarii.de ce? pentru ca oamenii sa considere aplicarea unui guvern mondial ca unica si singura solutie ramasa pentru a scapa de toate problemele.
Deja planul le merge ca uns. uita-te la televizor,razboaie, saracie etc...vor unificare, vor limba unica (hmm. engleza cam suna a limba ce va fi pe tot globul.si mai aminteste de altceva.babel,dar nu vreau sa intru in subiectul asta)
Esti deja controlat de ei din umbra,te supravegheaza non-stop cu ajutorul telefoanelor de ultima generatie care iti sunt oferite gratis la abonament, camere de luat vederi la colturile blocurilor si arterelor de trafic, camere de luat vederi incorporate in laptop(toate astea fiind accesibile celor cu puterea in maini.cu un click te gaseste si te vede)c
Chestia e ca intr-o perioada scurta vor trage cortina si se vor arata cine sunt(NWO)!
Uite un exemplu.ce iau facut lu Gadaffi.de ce? S-a intins mai mult decat ii era plapuma
http://www.lovendal.net/......icienilor/

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru francesca89):

Mass media e un **** facut sa tina mintile oamenilor incuiate. scoala (mai ales ora de civica, la care profa ne zice ca traim intr-un mediu protejat de superiorii nostri si religia, la care ne baga tot felul` de porcarii in cap ca daca nu facem nu stiu ce ardem in flacarile iadului, si pnmoh go on). biserica e politica curata...

| geop a răspuns (pentru OmletteDuFromage):

Observ că tu ai mintea foarte deschisă, de aia e foarte curent la tine... Fiecare cu părerea lui. Încearcă să nu mai judeci oamenii după câteva rânduri, nu mai fii limitat. Cred că începi să devii idolul meu. happy Calmează-te nu te mai altera şi nu mai pune suflet în ce e aici... decât discutăm.

| geop a răspuns:

Pentru amicul meu "Dexter", care nu se teme de Noua (Dez)Ordine Mondială http://youtu.be/bBBXZRUgXk4

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru geop):

Eu as vrea doar sa discutam, dar daca nu se poate, ce sa-i fac eu? Eu am pus o intrebare logica, la care as fi vrut raspunsuri gandite la rece. Fiecare cu parerile lui, dar cat timp eu nu jignesc pe nimeni pentru aceste pareri, nici eu nu vreau sa fiu jignit.[de cele mai multe ori prin mesaje stupide]

| geop a răspuns (pentru OmletteDuFromage):

Nu te-a jignit nimeni [prin mesaje stupide], asa glumesc eu mai "rece"... O seara placuta.

| Owakey a răspuns:

Bună!

Sună bine,, ordine" mondială, dar de fapt va fi un haos scos din Iad. Ei de fapt, prin această frază, vor să spună că ne vor controla minţile, să fim ca nişte roboţi, în viziunea lor bolnavă, atunci va fi pace. Dacă tu vrei să fi ca un robot, bravo ţie, dar eu zic pas! Ah, încă ceva: AntIlluminati!

Baftă!

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru Owakey):

Ce Iad? frate, fiti oleaca mai deschisi la minte, si invatati sa ganditi singuri, nu ce spune biserica ca se va intampla. Adica daca tu te speli pe dinti si biserica neaga ca tu te-ai fi spalat, tu o crezi pe ea?straight face inca nu au controlat mintea nimanui, deci zic si eu pas gandirii asteia de grup. Ah, inca ceva: De unde stii tu ca Illuminati sunt ceva rau?

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=vgDJwBfriEw
Cred ca aici ai auzit. E un documentar foarte interesant.

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Dar tu de ce o consideri pana la urma " ceva extrem de bun "avand in vedere ca nici nu stii ce implica aceasta noua ordine cu exactitate?

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru Aleeeeeexandra):

Ma mint singur, fiindca, stiu ca nu sunt atat de optimist pe cat as vrea sa fiu. Dar, nici nu mi-e frica de necunoscut, asa ca, prefer sa cred ca e ceva bun, decat sa ma iau de cur si sa sar intr-un picior de teroarea unii lumi apocaliptice.

| Aleeeeeexandra a răspuns (pentru OmletteDuFromage):

Nu a zis nimeni sa iti fie frica de necunoscut, trebuie sa fii deschis la orice.Si eu as prefera sa cred ca va fi ceva mai bun decat ceea ce este acum, dar nu sunt de acord cu opinia ta referitoare la NWO.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma nenica? eu sunt crestin.am citit biblia si eu stiu despre ce vorbesti tu.si ma tem.dar tu cu unul ca razaretul, habar nu aveti despre ce vorbim noi crestinii, dar nu santeti informati nici macar despre ce vorbiti voi.despre ordinea asta noua, despre cipul biometric despre codul de bare si numarul 666.cum poti intelege ceva din nimic? puteti voi avea o privire de ansamblu asupra unei perioade foarte mari de timp care trece de anii vostri de viata,cunoscand tot ce am zis ca trebuie sa stiti si sa cititi si semnele vremurilor ce le traiti,asa cum cititi pe cer ca va veni ploaia cand vedeti ca e nor si tuna? ce pot sa spun eu superficialitatii voastre? daca tu ai un metru inaltime poti tu vedea departe ca unul de doi metri? mai oua batute? si cu razaretul amandoi daca nu oti fi una si aceiasi persoana? eu stiu foarte bine despre ce vorbesc.dar tu stii? ai tu mintea deschisa? la ce? ca eu am citit si m-am documentat ca crestin si asupra subiectului asta al tau,ca sa nu vorbesc prostii cand voi fi pus in fata lui si sa jignesc oameni pur si simplu.dar voi a-ti incercat macar? sa priviti problema si din punctul de vedere al bibliei caci acolo e apocalipsa unde scrie despre ce zisesi tu? si adunand una cu alta, sa ajungi lao cunoastere ampla a fenomenului noua ordine? stii tu de cand aud eu de globalizare si-mi spunea bunicul meu, ca este premergatoarea unei noi ordini mondiale? de-acum 32 de ani cand aveam eu 15.si de atunci sunt traitor si observator al tuturor evenimentelor.iar tu vii cu mintea deschisa sa ne inveti pe toti ce? si cum? cu o intrebare si o afirmatie? crezi tu ca e extrem de bun.da si eu cred ca e un rau care duce spre bine.dar va fi un rau mare.foarte mare.

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-a mai spus cineva ca esti un geniu? Bun, si daca esti crestin ce vrei eu sa-ti fac? Bravo tie ca te-ai documentat si toate alea, dar cum tu ai dreptul sa crezi ca nwo este ceva rau si eu am dreptul sa cred ca e ceva facut in folosu` omenirii. cum zicea si razaretul, oamenii se tem de necunoscut. eu nu. eu sunt mai optimist de felul` meu si cred mereu ca in necunoscut se alfa ceva bun. hai, merci ca te-ai bagat si tu in seama, dar chiar nu era cazu`. mergi cu domnu`.
P.S.: eu cu razaretul nu suntem aceeasi persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inutiiil.am dat un raspuns serios,si ai comentat ca un copil.tu intri aici, nu pentru ca ai nevoie de ajutor in domeniu, ci ca sa te amuzi de raspunsurile lui woodpints.nu vreau sa fi un geniu.am vrut doar sa-ti explic, pe ce sa mai pui mana, ca sa te informezi.cat despre frica de apocalipsa.e o prostie. faptul ca credem.ne face liberi de orice frica.si asta ne permite sa ne deschidem mintea si inima.dar cum poti tu intelege? daca tu nu poti sa-ti deschizi mintea si inima, pot eu sa o fac?

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca incurci rolurile. Nu eu sunt ala tare-n gura ca nwo e mana lu` dracu`, ci tu esti. bun si? ce daca vom fi monitorizati? Eu sunt un om sincer. Recunosc, sunt mai prost decat prevede legea. Nu e mai bine pentru mine sa ma las condus de unu` mai inteligent?

| Aleeeeeexandra a răspuns (pentru OmletteDuFromage):

Intaratat mai esti laughing

| xLucy a răspuns:

Contra marelui argument cu monitorizarea, deja suntem destul de foarte monitorizati. Internet, telefon, conturi bancare, etc. Ti se pare ca ai secrete? s-o crezi tu.

Sincer, mie NWO mi se pare sa aiba si avantaje si dezavantaje. Atata timp cat nu se intampla, n-am eu de unde sa stiu daca e bine sau nu, da nu mi se pare chiar asa mare nenorocire cum o face toata lumea sa para.