| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce e viata? De ce traim noi? Ce vrem de la viata? Iubire? Daca ne dorim iubire de ce ocolim iubirea? Aveti curaju sa-mi spuneti ce va doriti cu adevarat de la viata? Va rog sa fiti sinceri si sa-mi spuneti ce vreti de la viata, nu ce ar trebui sa vreti sau ce ar fi normal sa faceti in viata pentru ca si altii fac.Stim cu totii ce e normalitatea vietii, dar eu vreau sa stiu ce va macina si ce va doriti din inima de la viata.Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Chiftea chiftea chiftea.
Viata nu merita sa o intelegi. Trebuie sa treci prin ea si raspunsurile o sa vina de la ea.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Îmi doresc, în primul rând, libertate, cât mai multă libertate, independenţă şi, nu în ultimul rând, linişte. Iar iubirea, când vine, pleacă, o fac să fie cât mai compatibilă cu ele. Nu-i permit să mă sufoce.

Tu?

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Esti foarte zen happy

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

laughing

| RAY a răspuns:

Imi place intrebarea asta, viata e o calatorie din care nu iesi viu, eu vreau sa am ce imi doresc dar cateodata nu-i bine sa am ce imi doresc, eu personal ocolesc iubirea pentru ca mi frica de suferinta de asta incerc sa evit orice contact uman si chiar mi foarte bine asa, mereu dezamagit de cei in care credeam acuma numai ma simt dezamagit, cu adevarat de la viata imi doresc ca cei dragi sa nu moara niciodata si sa am ce imi doresc atat

| gemeni6226 a răspuns:

Ceea ce imi doresc cu adevarat de la viata mi-am dorit-o si la 14 ani si la 18 si la toate varstele sa iubesc si sa fiu iubita.Eu nu ocolesc iubirea doar dupa ce am ramas vaduva am foarte mare grija de cine ma indragostesc ca din pacate lumea e plina de oameni care nu zic adevarul, care inseala, sau barbati afemeiati sau care se folosesc doar de tine sau care beau, si decit sa ma pricopsesc cu unul care jura sarea si marea si pe urma ma distruge mai bine singura.De unde stiu ca nu sunt oameni potriviti? Pentru ca omul, fiecare om are o intuitie o voce interioara care il-o avertizeaza ce e bine si ce nu si daca omul asculta de vocea interioara niciodata nu greseste dar daca nu asculta, atunci se pricopseste cu ceva care la inceput e frumos ca celalat minte frumos dar cu timpul totul devine un dezastru.

| JetBlueJet a răspuns:

As vrea faimaaa si bani....mulllltttiiii big grin
Sa ma cunoasca toata planeta
Apoi daca ar fi sa dau un raspuns pe care l-ai primi de la toata lumea ar fi:sanatate, dragoste... (si inca ceva)