| anonim_4396 a întrebat:

Ce este de fapt (pentru tine) spiritul Crăciunului?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Spiritul Craciunului, in afara de semnificatia religioasa, imi trezeste dulci amintiri din vremuri de mult trecute.
Multe amintiri amestecate la un loc : sanius, gheata, prajituri, colind, om de zapada, bunici iubitori, bradut impodobit, bataie cu bulgari de zapada, vacanta, gura sobei cu foc arzand zglobiu, obraji imbujorati, cadourile dorite un an de zile, beculete multicolore si multe altele care ma invaluie fara cuvinte si fara forma. day dreaming
Peste toate troneaza imaginea Fecioarei Maria cu puncul Iisus in brate, imagine mult mai apropiata de copilaria fiecaruia.
Craciun Fericit! Hristos s-a nascut!winking

| ViVi a răspuns:

Pentru mine o pierdere de timp
plictiseala pentru ca aproape toti din familie la mine sunt plecati straight facestraight face

| constantyna a răspuns:

Spiritul Craciunului este intalnirea cu familia, este bucuria revederii cu rudele noastre!

| Tn a răspuns:

Pentru Mine E O Zi In Care Ma Distrez Alaturi De Very Mey

| mary_4765 a răspuns:

E o minunea pe care o imparti cu toata familiea
si cind se aduna toti acasa la parinti... oooo ce bine
e frumos