| sasa1sasa1sasa1 a întrebat:

Ce este fiecare din ei?
Sint doi baieti, dar asta nu are importanta.
Baiatul 1. are mama romanca si tatal care provine din mama (bunica) romanca si tata (bunic) corcit, maghiar-roman. Numele sau este maghiar.
Baiatul 2. are mama maghiara si tatal care provine din tata (bunic) roman si mama (bunica) corcita maghiara-romanca. Numele sau este romanesc.
Ciudatenia (dupa mine) este ca cel care are descendenta majoritar romana are nume maghiar si invers.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e deloc ciudat, pentru ca de obicei numele de familie e cel al tatalui.
La baiatul 1, tatal bunicului lui probabil era maghiar si la baiatul 2 ai spus deja ca bunicul lui era roman.