| SilentRain a întrebat:

Ce este iubirea, tu cum o vezi, descrii?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ușurința de a te sacrifica pentru alții.

| VoidEternal a răspuns:

Iubirea e liniste, rabdare, perseverenta, munca.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Oare ce-i ❤️? Ce-i oare? E
ce-i mai frumos sub ☀️ Este
Grijă, Siguranță, Bucurie și Speranță
Te-ntărește, Te-ocrotește și NICICÂND
RĂU NU-ŢI DOREȘTE. Dragostea ea preț NU are și-ți aduce ALINARE
Tratează-i pe Toți cu drag și n-o să mai fim bolnavi. Dragostea e
Minunată și te vindecă de-ndată
Dejnădejde, Suferință TREBUIE să
ai CREDINȚĂ ȘI LASĂ ÎN VIAȚA TA SĂ
CONDUCĂ DRAGOSTEA ❤️

| Celdrept a răspuns:

Un sentiment ce nu îl vei cunoaște tu in aceste viața

| SilentRain explică (pentru Celdrept):

Tot pământul de flori ai rămasbig grin

| Celdrept a răspuns (pentru SilentRain):

Doare adevărul știu. E bine că măcar te gândești la acest sentiment că in rest îți va fi total străin, ah da, poate in vis te mai lovește acest sentiment, e bine că măcar acolo te poate iubi cineva deși cred că o face cu interese și acolo.

| SilentRain explică (pentru Celdrept):

Ți-am spus de atâtea ori că nu sunt psihoterapeut, nu îți mai vărsa amarul pe la mine big grin
Păstrează-ti frustrările pentru tine

| Celdrept a răspuns (pentru SilentRain):

Mai nou pacienții se cred terapeuți?laughing

| Sportacus123 a răspuns:

Este bine să-ți iubești părinții, bunicii, rudele, dar în rest iubirea e ceva rău, e ceva rău să te îndrăgostești.

| MioritaPaguba a răspuns:

Atunci când știe ce-ti doresti fara sa-i spui și îți dă. Da nu pe toată dintr-o data.

| IAnonimI a răspuns:

Iubirea adevărată e o legătură efemeră care leagă două suflete, astfel încât se prefac într-un trup. Iubirea e un blestem și o binecuvântare. Ea permite extinderea orizonturilor emoționale și mentale. Aceasta nu trebuie confundată cu dependența de trup, explozia de endorfină și necesitatea de a înlocui dragostea părintească cu altceva. În cuplu există grija și afecțiunea reciprocă și este compus cu țelul căsătoriei, nu al satisfacerii unor exigențe.