| Metan a întrebat:

Ce facultate să aleg?
Inițal voiam ceva gen Automatică și Calculatoare, dar acum nu prea mai cred că mi-aș dori sa lucrez in IT. Dacă se poate v-aș ruga frumos să nu îmi sugerați nici medicina, științe politice sau drept, nu prea sunt genul meu.

M-ar interesa ceva domeniu ingineresc, desi nu prea stiu care domeniu ingineresc e mai profitabil.

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu da la ceva ce ține de IT decât dacă ai fost la mate info sau ești foarte bun la asta.

| OldSoul a răspuns:

Daca mergi pe ce e mai "profitabil" o s-a cam gafezi in viata.
Sfatul meu e sa dai la ce iti place, la ce te atrage, la ce ai vrea sa faci.
Dar daca vrei pe profit baga-te pe automatica, va fi ceva de viitor.

| Metan explică (pentru OldSoul):

"Sfatul meu e sa dai la ce iti place, la ce te atrage, la ce ai vrea sa faci."
MIE IMI PLAC BANII SI PUNCT.

| OldSoul a răspuns (pentru Metan):

Atunci da la ce se castiga mai bine si aia e.