| alex0110 a întrebat:

Ce farse stiti pentru 1 aprilie, la scoala, mici, doar cat sa stie ca am facut, nu sa fie ceva rau?

Răspuns Câştigător
| Patry908 a răspuns:

1. da cu fixativ pe tabla ca sa nu mai poata scrie profesorii (se duce cu apa)
2.ia niste biscuiti oreo, desprinde cei doi biscuiti si rade cu grija crema si pune in loc pasta de dinti laughing serveste-i pe colegi sau pe parinti, doar e oreo, cui nu-i place? drooling
3. dance dare in magazin (dansezi in spatele cuiva fara ca el sa te vada) sau in clasa cand profesorul scrie la tabla toti va ridicati si dansati...
4.chiuliti toata clasa de la o ora laughing (noi asa am facut intr-un an si am stat o jumatate de ora in baie si apoi am mers afara...si nu stiu cuuum dar in urmatoarea ora de la care am chiulit am dat test laughing)
5. pune pasta de dinti pe clanta de la usa dar in asa fel incat sa nu se vada, undeva prin spate. fa asta dimineata devreme inainte sa se trezeasca parintii tai si lasa-i pe ei sa mearga primii la baie laughing
6.ia telefonul mamei tale, intra in list ei de contacte si cauta-ti numarul apoi editeaza-ti numele si scrie POILITIA laughing apoi sun-o si pune-l pe tatal tau sa vorbeasca si evident sa isi modifice vocea si sa fiti undeva ca sa nu va auda...etc etc
7. daca ai niste insecte, animalute din cauciuc, arunca-le in timpul orelor pe bancile colegilor sau pune-le pe catedra cand profesoara/profesorul nu te vede...reactia lor va face toata farsa laughing

cam atat...nu imi mai vin idei..astea sunt farse clasice care niciodata nu expira laughing

4 răspunsuri:
| cooldreams a răspuns:

Inlocuieste gelul de dus cu miere
pune pasta de dinti pe degetul cuiva care doarme si gadila-l (nu merge la scoala, dar...)
pune un lighean cu apa deasupra usii intredeschise (clasic)
praf de scarpinat pe scaunul profilor!

| Predator30 a răspuns:

Poti sa schimbi zaharul cu sarea.
Unei colege lipesti pe spate un biletel pe care este scris: daca iti zambesc poti sa ma cipesti de fund.
Pune-ti o colega sa iti suna prietena si sa se dea drept actuala prietena.

| Patry908 a răspuns:

Revin laughing
poti opri un taxi si sa iti pui piciorul pe bancheta din spate si sa iti legi sireturile si sa ii multumesti taximetristului laughing
2.cand te suna lumea in ziua de 1 aprilie raspunde-le cu "serviciul de urgenta 112, care este urgenta?" sau "spitalul municipal, buna ziua!"

| oana222 a răspuns:

1.Sunteti la scoala in timpul orelor si trimiteti un biletel in care sa scrieti "CE-I CU TALPA AIA PE TAVAN?" Cel care il va citi se va uita si atunci sa incepeti sa radeti…sau: Sunteti in timpul orelor si trimiteti biletele in care scrieti la fel, dar sa vada profesorul…si acesta cand il va lua va citi ce scrie pe bilet..si se va uita pe tavan..atunci sa incepeti sa radeti…laughing
2.Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) in care ii s-a suspendat permisul si ca este cercetat penal pentru omor.
3. Poti sa lipesti o fisa sau o bancnota pe jos la intrarea in clasa/afara pe trotuar! O sa fii surprins cati or sa se aplece sa o ridice!
4. Poti sa-ti pui un plasture la ochi si toti o sa te intrebe ce ai patit.
5.Luati o foaie si scrieti pe ambele parti: "Citeste pe verso".
6.O punga de chipsuri iuti, o lingura de boia iute aruncata in punga si amestecata bine si o lingura de piper negru fin macinat. Lasati punga unui grup de colegi cu textul: "ma duc la toaleta, tine-mi si mie asta, puteti sa va serviti".
7.Bagati pe 1 Aprilie in posta prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sunt anuntati ca vor fi deconectati de la reteaua electrica pentru reparatii timp de 6 luni … (nu uitati sa-i sunati seara si sa le spuneti ca a fost o pacaleala).
8.Suna-ti un prieten si spune-i sa iasa repede pana la poarta sau la usa. cand spune ca a iesit te va intreba: ''dar de ce?'' si ii poti raspunde: ''pentru ca e 1 aprilie!''
SUCCES!