| YouLostMe a întrebat:

Ce ii pot face mamei cadou de 8 martie facut de mine? Pentru ca nu ma lasa sa'i cumpar cadou cu bani, ca zice sa-i tin pentru mine si in perioada asta nu imi da ca stie ce fac cu ei laughing) Am nevoie de ajutor, va rog funda ( Scuze categoria, aici se raspunde cel mai repede. )

7 răspunsuri:
| SimionAlexandru a răspuns:

Fetele, femeile, se bazeaza mai mult pe sentimente. Cel mai frumos cadou pe care il poate primi mama ta, de la fiul sau (de la tine), ar fi ceva creat chiar de tine insuti. Un biletel decorat cumva, cu orice doresti tu, in care sa ii multumesti si sa ii spui cat apreciezi de mult tot ce a facut pentru tine in acesti ani. E foarte usor sa spunem "Te iubesc" unei fete pe care nici nu o cunoastem, dar e foarte greu sa spunem: Te iubesc, mama. Ai curajul sa faci TU, acest pas? :-) Va fi ceva frumos si de neuitat, din partea minunatului ei fiu :-) Iti doresc o seara superba in continuare

| Patrick0Star a răspuns:

Pai poti incerca sa faci o felicitare. un buchetel de flori de primavara parfumate... si sa incerci sa faci un trandafir. Iti zic si cum, daca iti place ideea mea, daca nu... asta e. daca ii dai trandafirul, ii poti zice: '' in timp ce ghioceii se vor ofilii, trandafirul te va saluta mereu" sau ceva de genul asta

| YouLostMe explică (pentru Patrick0Star):

Pai si cum fac buchetelul? din hartie sau ceva?

| Patrick0Star a răspuns (pentru YouLostMe):

Buchetul de ghiocei e natural laughing) trandafirul e de hartie. Iti zic cum sa-l faci? se face oarecum repedewinking

| YouLostMe explică (pentru Patrick0Star):

Da laughing)

| Patrick0Star a răspuns (pentru YouLostMe):

Deci:
ia hartie colorata, de preferat destul de subtire, ca foaia de caiet.
Decupeaza cam 20 depetale de 5cm inaltime sivre-o trei latime, de forma unor curbe ovale, nu stiu exact cum sa zic. MA rog. FA un con cu iinaltimea cat a petalelor si baga in el resturile de hartie.indoaie-l in asa fel in cat sa fie plat la baza, acolo nu indesi hartie, cel putin un cm.si introdu o sarma cat vrei tu de lunga prin partea aceea. Indoaie sarma, adica fa un carlig foarte acsutit care sa faca bobocul sa nu se miste.
Apoi incepi si lipesti petalele una langa alta. avand grija sa le lipesti de la baza bobocului. Cu cat floarea se face mai mare, nu mai lipesti petalele fix de la baza. MAi ridici un pic. Dupa ce ai lipit suficiente petale, iei hartie verde si infasori baza flori cat sa acoperi cu cativa milimetri baza ultimelor petale lipite.tai fasii de hartie si infasori si sarma.
Acum vine partea cea mai dificila si stresanta, cel putin pentru mine. Iei o scobitoare, si incepand cu petalele din afara, incepi sa rasucesti pe exterior marginile petalelor. AI GRIJA: ca sa iasa cat mai real, rasucesti spre dreapta(de exemplu) si apoi, cat hartia este inca rasucita, iei cealalta parte si o rasucesti peste rasuceala aia spre stanga.e recomandat sa faci una dintr-o directie, una din cealalta, si sa nu se suprapuna. ca sa fie artistic, poti lasa o petala sau doua de la margine sa atarne un pic si sa asdaugi o frunzulita doua. Sper ca ai inteles. aca nu caut imagini si iti dauu link. Ok?

| cemicalll a răspuns:

Intereseaza-te pe internet despre arte plastice! Fai cadou o felicitare sau exista farfuri de lemn care pot fi decorate prin tehnica servetelului sau multe multe altele... sper ca ti-am fost de ajutor