| Nerd³ a întrebat:

Ce ii pot scrie unei fete care nu mai vorbeste cu mine, mi-a dat block pe Facebook? Detalii: eram prieteni din clasa 1, am fost impreuna in clasa a 2-a si a 3-a, intr-a 4-a ne-am despartit, din motive necunoscute, am fost intr-o tabara in vara dintre a 4-a si a 5-a unde ne simteam bine unul langa altul, zambeam, glumeam. La inceputul clasei a 5-a, am inceput sa nu ne mai salutam, si de atunci nu am mai luat legatura cu ea. Intr-o seara i-am trimis un mesaj si l-a vazut dar l-a ignorat. Am vorbit cu ea pe ask.fm si am discutat despre asta. Nu stiu ce ar trebui sa mai fac. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Nu crezi că ar fi cazul s-o uiţi?

Pun pariu cu tine că există fete mai drăguţe ca ea care ştie să răspundă la un amărât de sms.

O zi frumoasă.

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca ai constatat ca ai gresit poti sa recunosti acest lucru. Sa-i spui ca ti-ai dori sa fiti din nou prietene si ca ai nevoie sa ai o relatie cu ea. Daca nu raspunde asteptarilor tale renunta si tu. Pana la urma unele prietenii nu sunt pentru totdeauna, apartin unei etape a vietii.

| Seepty a răspuns:

Poate nu mai vorbeste cu din din cauza ca o stresai prea mult, asa ca nu ii mai trimite tot felul de mesaje.