| ILoveHandball a întrebat:

vreau sa deslusesc un vis.....verisoara mamei a visat-o pe bunica mea care este moarta recent,de fapt visul era ca asa... bunica a aparut sub forma unui copil dar cu maini de om matur si acele maini o prindeau de alunite si o piscau tare pe vara lu mami,in acea camera era si o lumanare aprinsa si curgand ceara din lumanare bunica lua si baga in gura ceara, iar vara mamei mele vroia sa-i scoata ceara din gura(bunica cand a murit, a murit fara lumanare)-nu stiu daca e buna categoria dar nu stiu unde ar fi venit

5 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

Nu inseamna mai nimic, după cum ai spus si tu, bunica ta este moarta recent, deci e normal sa o viseze, inseamna doar un singur lucru-verișoara mamei tale este foarte afectată de moartea bunicii tale

| Roxxxxi a răspuns:

Se spune ca dupa ce moare o persoana draga, sufletul acesteia te vegheaza o vreme, chiar si in vis. Si eu am avut vise cu bunica mea dupa ce a murit si nu numai. Este in amintirea voastra si ea arata asta, aratandu-se in vise.

| Floricikmov a răspuns:

Nu cred ca poate fi un semn precum ca se poate intampla ceva sau poate fi un semn ca se apropie o schimbare in viata verisoarei mamei tale.

| Chuchilili a răspuns:

Probabil a fost afectata de moarte bunici si a visat-o. mare chetsie. doar nu credeti ca sufletul umbla, nu? odata ce ai murit, au murit si toate functiile cu organismului cu tine deci, imposibil.winking luminati-va putin happy

| ILoveHandball explică (pentru Chuchilili):

Nu nu cred asa ceva,doar ca fiecare chestie din vis simbolizeaza ceva, adica am citit carti cu vise si multe chestii ca ma imi place si visele se interpreteaza, iar simbolurile din acest vis sunt de rau, adica mno asa le-am interpretat eu dupa un dictionar de vise, dar poate am gresit...sau poate asteaunt doar prostii...