| didii5 a întrebat:

Ce inseamna daca visez de doua ori acelasi baiat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca tu te gindesti prea mult la el. Subconstientul reactioneaza.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inconstientul...nu exista subconstient, e tradus gresit termenul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

SUBCONȘTIÉNT s. n. Sferă a fenomenelor psihice care se desfășoară în afara conștiinței și care au putut fi anterior conștiente sau ar putea deveni conștiente ulterior. [Pr.: -ști-ent] – Sub1-+ conștient (după fr. subconscient).
INCONȘTIÉNT, -Ă, inconștienți, -te, adj., s. n. I. Adj. 1. Care nu este conștient, care nu știe ce face, care și-a pierdut cunoștința (ca urmare a unei stări patologice). 2. (Adesea adverbial) Care nu are o atitudine conștientă față de realitatea înconjurătoare; fără minte, fără judecată. ♦ (Despre fenomene psihice) Care scapă conștiinței, de care omul nu-și dă seama; involuntar, automat, instinctiv. II. S. n. Activitate psihică a omului de care el nu-și dă seama, totalitate a fenomenelor psihice care scapă conștiinței. [Pr.: -ști-ent] – Din fr. inconscient (după conștient).
Cum ea se gindeste la acel baiat, crezi ca e inconstiienta? Poate, daca baiatul nu o merita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Si, de unde ar fi tradus?!

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Visele vin din inconstient, asta spune psihologia! termenul de subconstient nu este recunoscut de psihologi!

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din operele lui freud, printre altele...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Oooo, ai ajuns la Freud! Eu, inca nu. Nici eu nu recunosc autoritatea popilor (nu vorbesc de religie!) totusi, ei si-o exercita.

18 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Unuldinceimulti da-i funda! o merita

| anonim_4396 a răspuns (pentru DNSK):

Multumesc. Adevarul este ca nu pentru funda raspund eu. Dar vad atit de multi copii superstitiosi, care nu inteleg ce se intimpla cu ei, ca nu ma pot abtine si, raspund.

| DNSK a răspuns (pentru anonim_4396):

Era un fel de a zice idem tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru DNSK):

Gindim la fel.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Nimic, e un vis și atât, te gândești prea mult la el

| Oana92 a răspuns:

Ca te gandesti mult la el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obsesie?

Răspuns utilizator avertizat
| Incepator01 a răspuns:

Nu-i asculta pe astia, vorbesc prostii! Daca l-ai visat de 2 ori asta-i semn rau taica, e omu lu satan. Daca ti-a cerut si un creion inseamna ca a inceput procesul si trebuie oprit IMEDIAT. Iei o tapusa, daca vrei si filmezi sa radem si noi, si i-o bagi in organul genital, pentru ca acolo isi tine el mini-dracii.

| Xulescuu a răspuns:

De fapt nu inseamna nimic. Daca-l visezi de 3 ori inseamna ceva. E dovedita chestia asta happy si sunt foarte serios.

| sasa93 a răspuns:

Te gandesti tot tinpul la el din cauza asta