| loredana_4897 a întrebat:

Ce inseamna din punctul vostru de vedere ca un baiat da mana cu o fata....adica stiti ca atunci cand baietii se intalnesc isi strang mana. Daca o fata intinde mana si saluta baiatul in acest fel ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| ElenaMimi a răspuns:

Numai panaramele dau noroc in afara daca esti om de afaceri atunci poti sa dai noroc cu un baiat

| loredana_4897 explică (pentru ElenaMimi):

Mda...merci happy asta voiam sa stiu.dar de unde ideea asta?

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru ElenaMimi):

De ce să fie "panaramă" dacă vrea să-i răspundă în acelaşi mod băiatului?
Doar pentru că e fată, înseamnă că nu are voie să dea noroc, să strângă mâna cuiva ca o formă simplă de salut? Nu ţi se pare absurd şi ridicol?

| ElenaMimi a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

O fata nu trebuie sa se comporte ca un baiat si daca ii place de acel baiat baiatul o sa creda ca vrea sa fie una de al or si nici n se va uita la ea o fata trebuie sa fie lady nu gigolo

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru ElenaMimi):

Logica ta e la pământ.
Asta defineşte comportamentul de băiat, un salut amărât?
Dacă o fată îi strânge mâna unui băiat gata, îi dispar perechea de ţâţe, uterul şi pi-a, ăhă, am înţeles.
Poate nu ştii, dar sunt băieţi care apreciază fetele de genul, care încearcă să fie de treabă, de gaşcă, cine eşti tu şi pe ce te bazezi atunci când generalizezi şi să spui "Gata dom'le, dacă dă mâna cu el s-a dus totul!"? ( Pentru că efectiv asta ai zis. ) Poate tipul are un fetish cu strânsu' mâinii, la asta te-ai gândit? Mă îndoiesc că băieţii sunt atât de superficiali încât dacă o fată dă mâna cu ei gata, nu se mai uită la ea sau nu o mai percep ca pe o femeie.
Şi nu văd de ce ar fi un gest de gigolo, ştii măcar definiţia cuvântului "gigolo"?
Gigolo = prostituată masculină.

5 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Pai...daca isi strang mana in mod normal, inseamna un salut, pur si simplu.