| Thecurious a întrebat:

Ce inseamna, dupa parerea dumneavoastra, un "om educat"?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Om educat,invatat,care cunoaste ceva din mai multe domeni, care stie cum sa se comporte, dar si vadim era educat dar si vulgar, misogin, rasist

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O persoana care are un minim (sau mai bine zis "medium") de cultura generala in majoritatea domeniilor.

| alina2k18 a răspuns:

Educat inseamna ca e scolit, cult, manieratwinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Care nu are apucături de coteț.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana cu bun simt. Insa din păcate bunul simț al unei persoane prea educate ii sugruma capacitatea de a avea o personalitate pe măsura educației sale.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bunu' simt il ai cu cine meritawinking si de obicei e reciproc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Ce coincidenta, mi-a apărut comentariul tău exact după ce ți-am oferit eu unul malițios

| Dudu6899 a răspuns:

Un om educat înseamnă, în opinia mea, cineva care știe sa scrie, știe și putina matematica și câte puțin din toate.

| alina2k18 a răspuns (pentru Dudu6899):

Alea tin de o educatie elementara de o faci in scoala in primele 4 clase, lol laughing