| zedema a întrebat:

Ce inseamna loft?
Care e diferenta dintre loft si lautari?

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Loft este locul unde merge lumea buna, unde se beau bauturi fine, unde o nota de plata costa cat toata cazarea unui om obisnuit pe tot decursul sezonului estival, restaurant si club de fite, iar lautarii sunt locul unde merg rromii, unde se asculta manele si unde se mananca sarmale cu mamaliguta si carnaciori, asta e diferenta dintre loft si lautari. Loft exista in Bucuresti ca restaurant, iar in Mamaia un club de fite situat pe o plaja.

| Theo94 a răspuns:

LOFT s. n. magazie, atelier transformat în locuință, în studio etc. (< engl. loft)

https://dexonline.ro/definitie/loft