| Andrei5000 a întrebat:

Ce locuri de munca sunt bine platite cu 10 clase obligatoru?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sofer pe camion/autotren sau sa lucrezi prin intermediul unei persoane care te baga printr-o cunostinta.

| mgtow a răspuns:

Ca sofer nu se cer studii, doar 2-3 firme cer bacu dar patronii sant prosti pentru ca doar 1-3 soferi la 1000 are liceu sau bac laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gunoierirolling on the floor

| ValentinnaV a răspuns:

Chelner sau ospatar la un restaurant mai mic sau nou-deschis..curier..poti incerca sa te angajezi la magazinele de tip fast-food..Nu prea poti face multe cu 10 clase.

| chyccorita a răspuns:

Cu 10 clase nu prea ai sanse sa iei un salariu bun, si se gaseste foarte greu de munca uite eu am bacul si degeaba fara facultate nu ma baga nimeni in seama, de aceea m-am hotarat sa imi continuui studiile, si ca sofer de tir trebuie sa ai 21 de ani daca nu ma insel si atestate ADR etc......Ar fi o idee sa faci un curs de bucatar ospatar si poate reusesti sa iei un salariu ok.Mult succes...