| anonim_4396 a întrebat:

Ce motiv ar putea avea niste copii/pustani de a filma frecvent cum merge un tren de calatori?
De cate ori merg pe o ruta pe la iesire dintr-o localitate, intr-o zona stau niste copii care filmeaza cu tabletele/telefoanele trenul. Se intampla de luni de zile asta. Ce motiv ar putea avea?

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Te-ai gandit ca pur si simplu chiar le place asta?
Mai ales daca este un tren de marfa cu multe vagoane.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar putea fi pasionati de trenuri.
Ori se plictisesc, iar camerele video de pe tablete sunt jucarii misto. Toti am trecut prin faza aia, daca am avut camera/aparat foto in copilarie.
Dovada ca sunt multi pasionati de trenuri:
https://www.youtube.com/results?search_query=tren+calatori

| Celcestietot a răspuns:

Sa puna la story...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate o fac fara motiv, pentru ca le place sa filmeze orice. Sunt anumite chestii pe care daca le repeti constant iti intra in sange.

| Cksihja a răspuns:

Probabil vor să facă un film.

| Celcestietot a răspuns (pentru Cksihja):

Da, o sa fie horror si o sa se numeasca : Mecanicul de locomotiva.