| anonim_4396 a întrebat:

Ce naiba? E a doua oara pe luna asta când îmi vine menstruația, pe mine de obicei ma tine 6-7 zile și perioada în care nu am este cam de 26 de zile. Mi-a venit pe 9 noiembrie și m-a ținut pana pe 15 sau 16 și azi când am fost la baie am făcut pişulica și ma gândeam la menstruația și simțeam asa o senzație ciudata de parca sunt pe stop și mi-am amintit de acele perioade când eram el stop bai și ce sa vezi, când m-am șters... I see red, oh reeed. Parca am simțit-o smr(deși eu nu am nici un fel de durere din cauza menstruației) am 13 ani si peste 2 luni o sa se împlinească un an de când mi-a venit prima data. S-a mai întâmplat sa îmi vina de 2 ori pe luna, dar perioada fără a fost de vreo 2 saptamani jumate, tot ciudat e dar parca 2 saptamani jumate mai merge, dar o săptămână?! Și atunci într-un fel eram la început, fusese a 3-a oara din viata mea când îmi venise.

Poate nu are legătură, nu știu dar ieri si alaltăieri am făcut exerciții pentru abdomen și poate pentru ca am încordat abdomenul cam tare poate ovarele au pățit ceva... Nu știu.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Esti la început încă si va mai dura pana sa se regleze.Lucrurile astea se intampla asa ca nu te speria.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Freya1):

Ideea e ca îmi curge mult și abundent, sincer pana acum am avut fluxuri abundente doar la maxim 4 perioade (inclusiv prima la care trebuia sa îmi schimb absorbantul la maxim 3 ore altfel ma făceam varza)

| Freya1 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Daca te sperie suna un medic ginecolog sau vorbeste cu mama ta.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Freya1):

Nu dar mi se pare ciudata treaba cu dereglarea, am avut 11 sau 12 perioade în 10 luni și acum chiar am un flux abundent, m-am pătat de 2 ori și port acele absorbante de noapte cu ambalajul negru(cel mai mare size)