| Dana2103 a întrebat:

Ce NU suport la curierat/posta si sa mi spuneti daca am dreptate sau nu si o explicatie, va rog
1. Primesti un colet dar n ai dreptul sa l verifici,ceea ce cred ca e un drept avand in vedere cate nesigurante sunt
Eu am facut comanda la niste sampoane mai demult de ex si pareau ambalate, nu le am verificat bine desi a fost colet cu verificare. Am avut de pierdut caci era apa in sampoane.
2. Unii curieri au figuri pe burta goala
Gen bacsisi altfel nu mi explic. Cum sa nu mi aduci coletul daca platesc firma de curierat cu scopul de a l primi la domiciliu? Mi se aduce cand poate curierul..inteleg dar nu in toate cazurile,ca doar de aia si platesc un serviciu, altfel apelam la posta romana

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Niciodata NU am dat bacis la curieri din moment ce stiu ca au o taxa de curier.
Unele firme au serviciu de retur in 14 zile, Ar fi bine sa te uiti la termeni si conditii cand faci o comanda. Daca iti iei teama fie apelezi la protectia consumatorului. fie nu mai comanzi la acea firma.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca esti tare in clanta nimeni nu vrea bacsis, o reclamatie la firma unde apartine ala care vrea spaga si e dat afara, altii asteapta sai ia locul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am sute de colete comandate cred si niciodata nu mi-a cerut nimeni bacsis.

Si cu ce te ajuta daca aia ti au trimis apa? Crezi ca face curierul ceva? Trebuie sa rezolvi problema cu aia care ti au trimis