| Iubibilăă a întrebat:

Ce parere ai despre persoanele care iti dau tot felul de sfaturi [eronate], fara sa le ceri?

Răspuns Câştigător
| wyla a răspuns:

Bagaciosi! isi baga nasul unde nu le fierbe oala!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Băgători de seamă.

| Arthur a răspuns:

Papagali.

| MarianWLF a răspuns:

Sa-si vada de viata lor.

| Chαяtreux a răspuns:

Se baga in seama pentru ca pur si simplu sunt curiosi sa vada in ce situatie mai esti, sau de ce esti asa. (trist, de ce ai probleme)
Sau pur si simplu vor sa te incurce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma enerveaza, " tot romanul e bun la sfaturi ", enervant e si cand intrebi " te-a inselat ce faci " si tu primesti sfaturi directe cand intrebarea era adresata " publicului ".

Ma rog, macar la ceva sa fim darnici.

Si apropo de darniciebatting eyelashes...
Fundabatting eyelashes? E ca si cum mi-ai da un os, as sti ca am facut ceva binebatting eyelashes puppy dog eyes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt persoane care cred că ajută dar de fapt încurcă.

| adelina899 a răspuns:

Intotdeauna vor exista persoane de genu' care isi baga nasul unde nu le fierbe oala:-J