| beff a întrebat:

Ce parere au fetele despre baietii "gameri" care stau mai toata ziua in casa pe pc si se joaca

25 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Tocmai, băieții!
Eu mă raportez la bărbați.

| romeo78 a răspuns:

E discriminare! Dar, ce nu există și fete "gameri"?
De asemenea, ai pus problema greșit!
Gamerii măcar știi ce fac!
Dar, fetele care ies la întâlnirea cu băiatul, dar are alte preocupări on-line cum este?
E o lume a informaticii în care s-a pierdut contactul uman direct!
Toți cu căștile în urechi, selfi, live, etc.
Nu arunca cu piatra doar în gameri, căci nimeni nu mai este mai presus de ei.
O dovadă simplă, campionii de pe acest site care dau zeci, sute de răspunsuri zilnic! Aceștia nu intră tot în câte celor care nu mai scot nasul din calculator?

| RAY a răspuns:

Ce sens are sa stai toata ziua pe pc si sa te joci? iesi din casa si joaca-te afara si o si cunosti fete si mai socialisezi

| Violleta2022 a răspuns:

O parere proasta si foarte proasta.

| Andreeush a răspuns:

Am avut un iubit care petrecea cu orele în fața laptop-ului iar pe mine mă ignora, deci nu am o părere prea bună.

| Sofer a răspuns:

Depinde de fata. Ca sunt care sar juca împreună toată ziua. Dar nu la modul ala sa stai chiar în continuu.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Sofer):

Exista in Romania fete care se joaca pe pc? Nu cred

| Sofer a răspuns (pentru alexalx1234):

Exista. Gamerițe cum ar fi priuta și IKatheryne. În perioada când ma jucam foarte mult pe pc și întâlneam o fata pe un joc era wow.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Sofer):

Ma refer si la fete simple, nu neaparat la alea de pe Youtube. Cand a fost acea perioada cand te jucai pe pc?

| Sofer a răspuns (pentru alexalx1234):

Acum 7 ani. Joc și acum dar foarte rar.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Sofer):

Era alta treaba atunci. Acum fetele nu se mai joaca. Umbla prin baruri, cluburi si fumeaza

| alexalx1234 a răspuns:

Niciodată nu ai cum să mulțumești o fată. Indiferent cât de mult încerc să o mulțumești e imposibil. Pentru binele tău nu spune niciunei fete ca te joci pe pc. Eu când mă joc, ma joc maxim o oră și pentru încă o oră lucrez în after effects. Deci nu stau toată ziua pe pc.

| alexalx1234 a răspuns (pentru alexalx1234):

Cât de mult încerci*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am părerea că pot fi atrași ușor în tot felul de dependențe și că înclină în același timp spre o viață sedentară. Da, și gamingul consider că este o dependență dacă îți ocupi ziua numai cu asta.

Răspuns utilizator avertizat
| S8N a răspuns:

Atata timp cat esti fixat pe viata si nu lenevesti toata ziua fara nici un scop, nimeni nu va avea o problema cu hobby-ul tau.

Daca doar te joci si nu mergi la sala, lucrezi pentru jobul tau sau etc, atunci nimeni nu va avea o opinie foarte buna despre tine, indiferent de sex.

| Lule a răspuns:

Problema se pune cati ani are "masculul" respectiv si cat timp petrece jucandu-se.
Daca barbatul sta jumatate de zi facand asta pentru cei care n-au munca, la cei care au munca mai mult de o ora sau doua de jucat, atunci cu timpul, cu iubita lui se va juca altcineva.
Iar la varsta cu cat esti mai mare cu atat mi se pare rau sa stai sa te joci, in conditiile in care ai alte atributiuni mult mai importante

| AEWPenta a răspuns:

Una proasta dar stii ce?
Mai bine pentru ei decat sa isi bata capul cu o fata care nu stie ce vrea sa isi bata joc de ei si nici macar sex sa nu le de-a fiindca il urasc mai bine pentru ei sa fie fericiti cu jocuri.
Eu unul sunt unii dintre ei deoarece am ajuns la concluzia ca daca nu ai un sac de bani nu vei atrage niciodata o femeie.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Acuma depinde, sunt 2 tipuri: aia care se joaca brawlstara, fortnite si mai stiu eu ce si sunt niste grasi transpirati de 13 ani si aia care baga fifa si arata ca niste ingeri. Tu alegi care dintre ei vrei sa fii, daca esti tipul 1 fugi pe la sala ca nu iti strica

| Bella993 a răspuns:

Ai vazut tu fata caruia sa ii convina asa ceva? Un baiat care mai bine prefera sa stea pe pc si se joace CS GO si alte jocuri, decat sa petreaca timp cu ea. Nu e problema daca te joci pe pc, dar nu exagerat. Dupa un timp fata se satura si la revedere laughing

| alexalx1234 a răspuns (pentru Bella993):

Nu le convine nimic. Dacă află că ai un singur joc pe pc o vezi cum fierbe de nervi

| Bella993 a răspuns (pentru alexalx1234):

Haha, eu ma joc impreuna cu logodnicul meu. Are joc, pe care il joaca de ani de zile, si crede-ma nu urasc nimic mai mult decat jocul ala. Dar lui ii place, si cand iubesti o persoana mai accepti si din astea. E normal ca un copil de varsta de 15, 16, 17 ani sa stea toata ziua in fata unui monitor, sa se joace, insa, nu e normal, ca unul de 18, 20, 21+ sa stea toata ziua in fata unui monitor, sa se joace ( cel putin, daca nu e gamer de profesie, si castiga bani). Si da, nu ne place, pentru ca atunci simtit ca suntem aruncate deoparte, nu suntem la fel de importante. Chestii de femei. laughing laughing

| Anonymous7899012 a răspuns:

Da ce fa nu avem voie s ane jucăm?

| TeBatMar a răspuns:

Dacă suntem fete si sutem si noi gameri n avem stress

| SuntSiEuPeAiciIdk a răspuns:

Nu te lua după toate fetele. Sincer, e fix treaba ta și dacă tie asta îți place sa o faci..joaca te mai departe. Pana la urma nu ți faci iubita sa ți interzică chestii + și ea are hobby uri și sigur nici ei nu i ar convenii sa i interzici sa facă ceva ce i place. Sunt fata, am 17 ani și ma joc de la 14 ani pe ps și pc..deci te înțeleg perfect (ca ți place sa te joci). Nu schimba ceva la tine pentru o persoana care te ar lasa dacă nu i faci mofturile happy