| DreamAutopsy a întrebat:

Ce părere aveți despre satanism?

Eu personal n-am nimic cu sataniști, fiecare are dreptul să facă și să creadă în ce vrea.
Dar, din curiozitate am citit câte ceva din biblia satanistă și poruncile satanice. Ce pot să zic... absolut stupide, tâmpenii din mintea unui psihopat.
Ce m-a șocat:
Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.
Și aici se pierde latura lor umană, pentru că sunt oameni, nu cum cred ei că au puteri magice pentru aș îndeplini propriile dorințe.
Nu face rau copiilor mici.
Ce înseamnă asta, că celor mai mari poate să le facă rău? laughing
Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.

Ok, cred că am scris deja prea mult și nu mai zic ce aiureli erau scrise în biblia scrisă de psihopatul Anton Szandor LaVey, nu înțeleg de unde atâta ură.
Înțeleg că ești ateu, creștin, budist, etc. Dar de unde pănă unde e superioritatea și narcisismul ăsta al sataniștilor.

Răspuns Câştigător
| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Fiecare crede in ce vrea, dar fiecare religie/sau nu are prostiile ei.Satanistii au regulile astea de psihopati,crestinii se tara in genunchi in jurul bisericii sau duc pungi cu haine in timpul nu stiu carei slujbe sa le fie sfintite etc,la fel cum si in India vaca e un animal sfant...e aiurea.Dar fiecare are traditii si idei proprii pe care noi nu le intelegem.Mie nu mi se par superiori, toti sunt egali indiferent ca's satanisti sau crestini pentru ca sunt tot oameni.Ei se cred superiori pentru ca au impresia ca daca sunt satanisti au neaparat mai mult creier, si nu e adevarat.Cunosc satanisti care habar nu au de ce sunt satanisti, ei pur si simplu o venereaza pe Satana fiindca considera ca asa sunt si ei diferiti.Acum nu stiu ce sa zic... fiecare cu prostia lui.
Bye!

| MortalProxy96 a răspuns (pentru Silviix3):

Fii atent. Sunt satanistă și totuși, nu mă iau după regulile alea. Sataniștii sunt oameni chiar de treabă. Nu ne credem superiori, ci ne credem mai cu capul pe umeri decât majoritatea populației.

5 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Buna!
Si eu cred ca fiecare are dreptul de a alege o latura buna sau una rea. Depinde de individ si de caracterul sau. Nu am citit biblia satanica, recunosc. Mi-a fost frica [virgula] ca ma va influenta. Dar din cate vad la intrebarea ta, sunt chestii jalnice, fara sens si chiar amuzante. big grin
Ei bine, revenind la subiect, am o cunostinta care intr-un timp se credea satanista, iar mie si surorii sale ne era frica sa stam in preajma ei. Si de ce sa ne lasam sufletul in mana fiarei pentru placere pamanteasca pentru ca mai apoi sa simtim pe pielea noastra durerea vesnica?
Consider ca TOATE religiile [Mai putin a fi ateu] sunt benefice, oamenii sunt credinciosi. Cred in ceva, in ceva bun.

| Adorable a răspuns:

Iti este scarba, de ce?
Pentru ca sunt pro crestinism happy? Doar am dorit sa imi dau cu parerea. Nu stiam ca este un lucru gresit.
Imi cer scuze ca iti respir aerul si pentru ca parerea mea nu coincide cu a ta! happy
Sa ai o zi frumoasa iti doresc!

| FetitzaDulce a răspuns:

Asta este daca unii vor sa se faca satanistii este treaba lor.
bine ca nu esti tuwinking

| bixxbiu a răspuns:

Mai sa st ca esti care au satanismmul eu cred ca trebuie duci la un psiholog eu zic cu chestia asta cu satanisti e cea mai mare porcarie din lume adica unu nici nu stiu ce inseamna si se declara a fii sunt... toti care cred in chestia asta laughing