| MakaroW a întrebat:

Ce parere avea Hitler despre Romania? Era Germania un bun aliat cu Romania? Si vreau sa stiu daca exista Neo-Nazisti in Romania

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Exista neo-nazisti in Romania, insa o mare parte dintre ei doar se autoproclama ca fiind, dar de fapt, nu multi au idee "cu ce se mananca" toata treaba. Insa sunt si exceptii (rare) care au habar despre ce e vorba si nu fac asta doar ca sa para "cool" sau ca sa para mai interesanti.
La celelalte intrebari ti s-a raspuns.

| MakaroW explică (pentru thegatekeeper):

Poti sa imi spui "cu ce se mananca"? Te rog

| thegatekeeper a răspuns (pentru MakaroW):

Nu sunt extrem de bine informata ca sa stiu exact ce inseamna a fi neo-nazist (cunosc doar cateva detalii despre subiect, insa nu foarte mult) si nici nu sunt o sustinatoare a neo-nazismului, insa ca si in alte cazuri, iti poti da seama cand cineva adopta un atribut de felul acesta doar ca sa para mai interesant sau "cool", nefiind interesat de subiect prea mult (sau chiar deloc). Nu am afirmat ca stiu "cu ce se mananca", insa aproape oricine poate deosebi o persoana care adopta un atribut doar de dragul de a se defini intr-un fel anume. Din propria experienta spuneam ca am intalnit cativa care doar doreau sa fie priviti altfel pretinzand ca sunt adepti ai neo-nazismului.

3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

N-avea o parere buna despre Romania intrucat le-am tras-o in primul razboi mondial
Germania si Romania erau aliati de interes, nemtii vroiau petrol, romanii vroiau Basarabia; nu prea am fost buni aliati din moment ce le-am dat perversa ca pe Tg. Ocna
Exista neo-nazisti peste tot, presupun ca si in Romania